Konvalinka a parfémy

mini konvalinka AdobeStock_41375891

Konvalinka (Convallaria majalis) je drobná lesní květina, která původně pochází z chladnějších oblastí Asie a Evropy.  Její název pochází z latiny (convallaria - znamená údolí a majalis květinu rozkvétající v květnu). V angličtině jí přezdívají Lily of the Valley - Lilie údolí, v němčině zase zvoneček Máje.

V mnoha zemích je konvalinka symbolem lásky, něžnosti, nevinnosti a náboženství. Konvalinka bývá často inspirací v poezii a legendách, ale také patří k symbolům rozličných oslav, festivalů a tradic. Například ve Francii se uskutečňuje festival s názvem Lily of the Valley. Konvalinku si velice oblíbil také slavný skladatel Petr Iljič Čajkovskij.

Konvalinkové vůně, které se díky své svěžesti perfektně hodí do jarních dní, dodávají parfémům svěží, květinové, jiskřivé, jásavé až sladce jasmínové tóny...Konvalinková vůně je bílá, až zelená a často používaná v kombinaci s jasmínem, kdy odlehčuje jeho indolické (těžké) tóny. 

Konvalinka je také využívaná k mnoha lěčebným účelům: vylepšuje ihned náladu, ulevuje od bolesti hlavy, pomáhá při závratích. Tinktura z konvalinek okamžitě zabírá i na srdeční problémy (bušení srdce, infarkt, srdeční slabosti).

Naše oblíbené mošusové vůně s konvalinkovou vůní:
 
shams
Musc Sham´s - svěží zelený jasmín se sladkým pomerančovým květem a povedenou konvalinkou. Úžasná energizující vůně.
5 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 269Kč/9,9 Eur koupit_tlaciko
  
musc muscat fb
Musc Muscat - jemná květinovo-pižmová vůně, která působí jak vílí závoj. Pivoňka, liči, frézie, růže, magnólie, konvalinka, bílé pižmo.
5 ml parfémový olej / (vzorky ).Cena 269Kč/9,9 Eur koupit_tlaciko 
 
Sada vzorků Jasmínové vůně a bílé květiny 9 x 0,5 ml
 
Zaynab, Zaina, Attar Romance, Flowers of Eden, Suada, Queen of Ryadh, Jasmin Flower, Musc Gold, Musc Sham´s | Romantické parfémy | Pro ženy. koupit_tlaciko  
 
VŠECHNY NAŠE PARFÉMY S KONVALINKOU NALEZNETE NA https://www.arabskeparfemy.com/parfemy-s-konvalinkami/
 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.