Konvalinka a parfémy

konvalinka_arabske_parfemy_male


Konvalinka - radostná vůně jara

vůně konvalinky ihned zlepšuje náladu, není proto divu, že patří k velmi oblíbenýn jarním vůním. Její nezaměnitelné aroma dodává  parfémům svěží, květinové, jiskřivé, jásavé až sladce jasmínové tóny. Konvalinková esence se řadí k bílým až zeleným vůním s čistým profilem. Velmi často ji najdete v parfémech v kombinaci s jasmínem, protože dokáže odlehčit indolické (těžké) tóny jasmínu. 

Jak vypadá a odkud pochází?

Konvalinka vonná (Convallaria majalis) je drobná lesní květina s typickými hrozny něžných bílých, až bíle-nažloutlých květů ve tvaru kulatých zvonků. Původně květina pochází z chladnějších oblastí Asie a Evropy. Nyní roste po celé Evropě, kromě těch nejjižnějších a nejsevernějších částí. Její název pochází z latiny (convallaria - znamená údolí a majalis květinu rozkvétající v květnu). V angličtině jí přezdívají Lily of the Valley - Lilie údolí, v němčině zase zvoneček Máje. Konvalinka vyrůstá z plazících se oddénků, z kterých vyrůstají 2-3 světle zelené listy a bohaté hrozny květů. Kvete od května do června a poté plodí červené bobule.

Nenechte se zmást roztomilým vzhledem, divoká konvalinka se řadí mezi jedovaté rostliny. Žvýkáním stonku nebo pozřením jejích červených plodů si můžete přivodit i nemalé zdravotní potíže (nevolnost, křeče, zvracení nebo průjem). 

Účinky 

Nejenže konvalinka nádherně voní, ale využívá se také k léčebným účelům, kromě toho, že její vůně vylepšuje náladu, také ulevuje od bolesti hlavy a pomáhá při závratích. Tinktura z konvalinek okamžitě zabírá i na srdeční problémy (bušení srdce, infarkt, srdeční slabosti), používá se i při epilepsii.

Zajímavosti o konvalince

V mnoha zemích je konvalinka symbolem lásky, něžnosti, nevinnosti a náboženství. Konvalinka bývá často inspirací v poezii a legendách, ale také patří k symbolům rozličných oslav, festivalů a tradic. Například ve Francii se uskutečňuje festival s názvem Lily of the Valley. Konvalinku si velice oblíbil i slavný skladatel Petr Iljič Čajkovskij.

Naše oblíbené konvalinkové vůně:

 
 
 
Všechny naše parfémy s konvalinkou naleznete také na: https://www.arabskeparfemy.com/parfemy-s-konvalinkami/
 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení