Vážení zákazníci, pokud máte zájem o zaslání testovací sady 5ti ovoněných papírků, nabízíme zaslání k Vaší objednávce. (sada mošusových vůní, dámská a pánská sada nebo mix. Stačí jeden objednaný parfémek a my Vám k tomu přidáme testovací proužky, abyste získali bližší představu o sortimentu. Napište nám to do poznámky k objednávce nebo v čase vytvoření objednávky si zavolejte 720973159.

Růže, královna květin

 růže_parfémy1 (1)

Růžové parfémy

Také nazývána jako 'Královna květin' je od úsvitu dějin jedna z nejcennějších květin používaných v parfumerii. Její vůně si získá srdce každého svou podmanivou, harmonizující a hřejivou vůní.

Růžové parfémy mají pozitivní vliv na zlepšení nálady, zpomalují stárnutí, ale také působí jako silné afrodiziakum.

Růže určené k výrobě parfémů jsou sbírány v noci, jelikož mají nejkrásnější vůni před svítáním. Již od raných dob je Arabové používali v mnoha ze svých parfémů. Z destilací růžových lístků získávali růžovou vodou. Růže proto pěstovali ve velkém, a to hlavně na území Iránu, Iráku a Sýrie. Její popularita byla obrovská, nazývali jí královnou voňavých květin. 

růže blog web velikost

Růžový olej se získává redestilací růžové vody. Používá se jako hlavní přísada do 75 % všech prvotřídních ženských parfémů a asi do 10 % parfémů mužských. Jedná se o jeden z nejdražších a nejexkluzivnějších olejů v parfumerii. Na 1 kg oleje se spotřebuje 3 000 kg růžových lístků. Největší růžové plochy jsou nyní v Bulharsku, pak Turecku, Maroku, Tunisku a Indii.

Růže3

Dnes nejvíce využívaný a klíčový druh růže k výrobě růžového oleje je Růže damašská, která se pěstuje hlavně v Bulharsku, Iránu a Indii.Tento druh růže však používají Arabové od pradávna, již tehdy jej začali dovážet i do Evropy. Mezi další známé druhy patří Turecká růže a Růže stolistá (jejíž vůně zaujala výrobce parfémů v Grasse). Existuje okolo 17 druhů růžových vůní, některé jsou podobné pižmové vůni, myrze, nebo fialce. 

Naše nejpopulárnější parfémy s růží 

Nebo si prohlédněte VŠECHNY NAŠE PARFÉMY S RŮŽÍ

 

 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068