Růže, královna květin

  mini růže koupené

 Růže a růžové parfémy

Také nazývána jako 'Královna květin' je od úsvitu dějin jedna z nejcennějších květin používaných v parfumerii. Její vůně si získá srdce každého svou podmanivou, harmonizující a hřejivou vůní. Růžové parfémy mají pozitivní vliv na zlepšení nálady, zpomalují stárnutí, ale také působí jako silné afrodiziakum. Růže určené k výrobě parfémů jsou sbírány v noci, jelikož mají nejkrásnější vůni před svítáním. Již od raných dob je Arabové používali v mnoha ze svých parfémů. Z destilací růžových lístků získávali růžovou vodou. Růže proto pěstovali ve velkém, a to hlavně na území Iránu, Iráku a Sýrie. Její popularita byla obrovská, nazývali jí královnou voňavých květin. 

růže blog web velikost

Růžový olej se získává redestilací růžové vody. Používá se jako hlavní přísada do 75% všech prvotřídních ženských parfémů a asi do 10% parfémů mužských. Jedná se o jeden z nejdražších a nejexkluzivnějších olejů v parfumerii. Na 1 kg oleje se spotřebuje 3000 kg růžových lístků. Největší růžové plochy jsou nyní v Bulharsku, pak Turecku, Maroku, Tunisku a Indii.

Dnes nejvíce využívaný a klíčový druh růže k výrobě růžového oleje je Růže damašská, která se pěstuje hlavně v Bulharsku, Iránu a Indii.Tento druh růže však používají Arabové od pradávna, již tehdy jej začali dovážet i do Evropy. Mezi další známé druhy patří Turecká růže a Růže stolistá (jejíž vůně zaujala výrobce parfémů v Grasse). Existuje okolo 17 druhů růžových vůní, některé jsou podobné pižmové vůni, myrze, nebo fialce. 

Naše nejpopulárnější růžové parfémy

musc_rose_fb

Musc Rose - orosená zelená růžička s mandarinkou a limetkou 

5 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 269Kč/8,7 Eur.  koupit_tlaciko 

154

Musc Red Rose - Pudrovo mýdélková vůně čistoty s rudou růží.

5 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 269Kč/8,7 Eur.  koupit_tlaciko 

 
VŠECHNY NAŠE PARFÉMY S RŮŽÉ NALEZNETE NA https://www.arabskeparfemy.com/autenticke-ruze/
 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.