Růže, královna květin

 růže_parfémy1 (1)

Růžové parfémy

Také nazývána jako 'Královna květin' je od úsvitu dějin jedna z nejcennějších květin používaných v parfumerii. Její vůně si získá srdce každého svou podmanivou, harmonizující a hřejivou vůní.

Růžové parfémy mají pozitivní vliv na zlepšení nálady, zpomalují stárnutí, ale také působí jako silné afrodiziakum.

Růže určené k výrobě parfémů jsou sbírány v noci, jelikož mají nejkrásnější vůni před svítáním. Již od raných dob je Arabové používali v mnoha ze svých parfémů. Z destilací růžových lístků získávali růžovou vodou. Růže proto pěstovali ve velkém, a to hlavně na území Iránu, Iráku a Sýrie. Její popularita byla obrovská, nazývali jí královnou voňavých květin. 

růže blog web velikost

Růžový olej se získává redestilací růžové vody. Používá se jako hlavní přísada do 75 % všech prvotřídních ženských parfémů a asi do 10 % parfémů mužských. Jedná se o jeden z nejdražších a nejexkluzivnějších olejů v parfumerii. Na 1 kg oleje se spotřebuje 3 000 kg růžových lístků. Největší růžové plochy jsou nyní v Bulharsku, pak Turecku, Maroku, Tunisku a Indii.

Růže3

Dnes nejvíce využívaný a klíčový druh růže k výrobě růžového oleje je Růže damašská, která se pěstuje hlavně v Bulharsku, Iránu a Indii.Tento druh růže však používají Arabové od pradávna, již tehdy jej začali dovážet i do Evropy. Mezi další známé druhy patří Turecká růže a Růže stolistá (jejíž vůně zaujala výrobce parfémů v Grasse). Existuje okolo 17 druhů růžových vůní, některé jsou podobné pižmové vůni, myrze, nebo fialce. 

Naše nejpopulárnější parfémy s růží 

Nebo si prohlédněte VŠECHNY NAŠE PARFÉMY S RŮŽÍ

 

 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení