! Z Á S I L K O V N Y   A   P A R C E L S H O P Y NADÁLE FUNGUJÍ! POKUD VŠAK NASTANE UZAVŘENÍ VÝDEJNÍHO MÍSTA, VAŠE ZÁSILKY MOHOU BÝT PŘESMĚROVÁNY NA NEJBLIŽŠÍ VÝDEJNÍ MÍSTA. PRO DORUČENÍ DOPORUČUJEME VYUŽITÍ ZEJMÉNA KURÝRNÍCH SLUŽEB. 

Pomerančové květy a Neroli

mini pomerančové květy

 

Esenciální olej Neroli z pomerančových květů a esenciální olej petitgrain jsou jedny z nejluxusnějších vůní světa. Vůně z těchto olejů doplňuje okouzlující vůně jasmínu a růže. Jeho vůně působí na zklidnění mysli, zmírňuje depresi a působí afrodiziakálně. Symbolicky vůně pomerančového květu vyjadřuje čistotu, nevinnost a ctnost.  V některých kulturách je pomerančový květ také symbolem plodnosti. Pomerančový květ je již od dob starověké Číny používán při svatbách - panny si jím zdobily vlasy na svůj svatební den, květy pomeranče jsou také často přidávány do svatebních kytic. Tuto tradici přivezli do Evropy ze svých výprav na dálný východ křižáci. Původ označení neroli pro esenciální olej z pomerančových květů pochází z Itálie. V 17. století se proslavila svou vášní pro podmanivou vůni oleje z pomerančových květů  Anna Marie de la Tremoille z Neroli. Nicméně také mohl tento esenciální olej proslavit již i císař Nero.
 

Stále stejná rostlina - pokaždé jiná vůně

Téměř všechny části pomerančovníku jsou využívány k produkci překrásných vůní využívaných v parfumérii. Esenciální pomerančový olej se získává ze slupky pomeranče. Esenciální olej petitgrain je získáván z pomerančového listí. Z bílých květů se získává esenciální olej Neroli a Pomerančový květ. Tyto dva oleje se svým aroma značně liší. Pomerančový květ a Neroli jsou esence získávané destilací z květů pomerančovníku hořkého Citrus aurantium, dále známého jako kyselý či zelený pomeranč. Právě díky tomu, že je tak kyselý, je o moc více aromatický než jiné druhy pomerančů. Záleží ovšem na způsobů získání procesu extrakce esencí z těchto květů - silice Pomerančový květ se získává pomocí složitější metody extrakce s alkoholem a filtrací. Neroli se získává parní destilací čerstvě natrhaných květů.

A jak tedy tyto různé esence voní?

Esenciální olej Neroli poskytuje krásné, svěží a zelené aroma, voní květinově sladkou citrusovou vůní doplněnou hořkým kořeněným podtónem. Esence Pomerančový květ poskytuje výraznější, hlubší a sladší květinové aroma, podobné jasmínu. K získání představy o vůni každého parfémového oleje z těchto esenciálních olejů máme speciální SADU VZORKU (sadu 1ml vzorků 9 parfémů, jež spojuje pomeranč).  Každý parfém však okouzluje svou osobitou vůní, díky kombinaci s dalšími složkami a použitím odlišných pomerančových esencí.

Kde pomerančovník hořký roste?

Pomerančovník má původ v arabských zemích, odkud se rozšířil během arabské nadvlády do Španělska. Španělé jej  přivezli v patnáctém století na Floridu, kde se mu velmi dobře daří. Dále se hořký pomerančovník pěstuje v Indii, , Africe a také v Himalájích. Florida je v současné době největším producentem pomerančovníku a jeho květ je i oficiálním květem slunečního státu Florida. Bílé pomerančové květy rozkvétají jen v krátkém časovém období během jara, kdy se vůně miliónů krásných bílých květů nese celou střední a jižní Floridou a celým Španělskem.

Nejen vůně ale i fixátor vůní

Pomerančový květ je absolutně nepostradatelnou složkou v evropské i arabské parfumérii, ale také velmi cenným přírodním fixátorem parfémů. Díky těmto čistě přírodním složkám voní naše parfémy nejen lépe, ale také déle.

Naše oblíbené vůně s pomerančovým květem:
 
shams
Musc Sham´s - svěží zelený jasmín se sladkým pomerančovým květem a povedenou konvalinkou. Úžasná energizující vůně.
5 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 269Kč/9,9 Eur koupit_tlaciko
 
suada ig barva
Suada - svěží vůně rozkvetlého ovocného sadu se sladkým pomerančovým květem, jasmínem a grepem
6 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 325Kč/12Eur koupit_tlaciko  
 flowers of eden ig barva
Flowers of Eden - květinovo-krémový parfém je výsledkem krásného propojení něžných smyslných květů pomerančů s mandarinkou a hebkým závojem z jemného pačuliového pudru.
6 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 325Kč/12Eur koupit_tlaciko 
 
 
yasira montaz
Yasira - parfém je výsledkem kompozice karamelových pralinek, kde smyslnosti dodávájí za noci sbírané jasmínové květy, jiskrnosti pomerančové květy a vášnivosti vanilka. Vše uhlazuje zemitý pačuliový prach.
6 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 325Kč/12Eur koupit_tlaciko 
 
malika montaz
Malika - smyslná vůně vanilky se rozvíjí spolu s nektarem z exotického ovoce a smyslných bílých květů. Doslova tekuté slunce ve flakonku. 6 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 325Kč/12Eur koupit_tlaciko 
 musc gold
Musc Gold - ovocný parfém, africké slunce padající na pomerančové a jasmínové květy
5 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 269Kč/9,9 Eur koupit_tlaciko  
 
 
 
sheikh
Musc Sheikh - nasládlý cedrový parfém s neroli a pomerančovým květem pro muže
5 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 269Kč/9,9 Eur koupit_tlaciko  
 
VŠECHNY NAŠE PARFÉMY S POMERANČOVÝM KVĚTEM A NEROLI NALEZNETE NA https://www.arabskeparfemy.com/pomerancove-kvety-a-neroli/
 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.