Vážení zákazníci, s politováním oznamujeme, že jsme byli nuceni zúžit náš sortiment o parfémy dubajských značek a to z důvodu nových legislativních změn EU na které výrobci nestihli reagovat. Náročnou situaci se snažíme řešit. Držte palce našemu eshopu a věříme, že si vyberete z naší stále široké nabídky. Arabskeparfemy.com

Parfémy se santálem

Santálové dřevo a santálový olej

santalove_drevo_arabske_parfemy

Santalové dřevo se získává ze stromů rodu Santalum Album. Santalum Album je stálezelený strom, výška 18m, obvod 2,4m, dřevo je žluto-hnědého zbarvení.

Strom roste téměř výhradně v lesích Karnataka, Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradesh (Indie) a Východní ostrovy Indonésie. Nejkvalitnější oleje pochází z indické provincie Mysore a Tamil Nadu, z Nové Kaledonie a Austrálie jsou oleje drsnější vůně.
Olej se získává až po dosažení zralosti, tzn. za 60-80 let a získává se parní destilací.

Santalové dřevo se využívá již 4000let. Nejvíce v parfumérii, lékařství, řezbářství a náboženství. Používá se při přípravě všech typů parfémových kompozic, zejména indických attarů. Attar znamená květinová esence se santalovým dřevem.Poskytuje netypicky dřevitou, hřejivou, mléčnou, uklidňující, dlouhotrvající vůni a je jednou z nejcennějších složek v mnoha oborech.

Úžasně se kombinuje s levandulí, jasmínem, pačuli, kadidlem, myrhou atd.Vůně má velmi dlouhou výdrž. Má relaxační účinky a je znám jako afrodiziakum. Je skvělým fixátorem vůní. 

Olej ze santalového dřeva je široce používán v Ayurvedě a kosmetickém průmyslu na suchou kůži a akné, skvěle slouží při meditacích pro zklidnění mysli.

Je také ceněno v řezbářství při výrobě suvenýrů a dalších předmětů vyžadujících jemné zpracování, např.hračky. Santálové piliny jsou používány stejně jako kadidlo k náboženským účelům, k provonění oblečení i domácností.

V současné době je málo využíván, kvůli jeho nedostatku.

Naše parfémy se santálem:

 
 
VŠECHNY NAŠE ORIENTÁLNÍ PARFÉMY naleznete zde https://www.arabskeparfemy.com/parfemove-oleje-orientalni/
Lenka Fattah +420 776 816 068

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení