Vážení zákazníci, pokud máte zájem o zaslání testovací sady 5ti ovoněných papírků, nabízíme zaslání k Vaší objednávce. (sada mošusových vůní, dámská a pánská sada nebo mix. Stačí jeden objednaný parfémek a my Vám k tomu přidáme testovací proužky, abyste získali bližší představu o sortimentu. Napište nám to do poznámky k objednávce nebo v čase vytvoření objednávky si zavolejte 720973159.

Parfémy se santálem

Santálové dřevo a santálový olej

santalove_drevo_arabske_parfemy

Santalové dřevo se získává ze stromů rodu Santalum Album. Santalum Album je stálezelený strom, výška 18m, obvod 2,4m, dřevo je žluto-hnědého zbarvení.

Strom roste téměř výhradně v lesích Karnataka, Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradesh (Indie) a Východní ostrovy Indonésie. Nejkvalitnější oleje pochází z indické provincie Mysore a Tamil Nadu, z Nové Kaledonie a Austrálie jsou oleje drsnější vůně.
Olej se získává až po dosažení zralosti, tzn. za 60-80 let a získává se parní destilací.

Santalové dřevo se využívá již 4000let. Nejvíce v parfumérii, lékařství, řezbářství a náboženství. Používá se při přípravě všech typů parfémových kompozic, zejména indických attarů. Attar znamená květinová esence se santalovým dřevem.Poskytuje netypicky dřevitou, hřejivou, mléčnou, uklidňující, dlouhotrvající vůni a je jednou z nejcennějších složek v mnoha oborech.

Úžasně se kombinuje s levandulí, jasmínem, pačuli, kadidlem, myrhou atd.Vůně má velmi dlouhou výdrž. Má relaxační účinky a je znám jako afrodiziakum. Je skvělým fixátorem vůní. 

Olej ze santalového dřeva je široce používán v Ayurvedě a kosmetickém průmyslu na suchou kůži a akné, skvěle slouží při meditacích pro zklidnění mysli.

Je také ceněno v řezbářství při výrobě suvenýrů a dalších předmětů vyžadujících jemné zpracování, např.hračky. Santálové piliny jsou používány stejně jako kadidlo k náboženským účelům, k provonění oblečení i domácností.

V současné době je málo využíván, kvůli jeho nedostatku.

Naše parfémy se santálem:

 
 
VŠECHNY NAŠE ORIENTÁLNÍ PARFÉMY naleznete zde https://www.arabskeparfemy.com/parfemove-oleje-orientalni/
Lenka Fattah +420 776 816 068