Pryskyřice a vonné tyčinky

 Labdanum, Ambra, Kadidlo, Oud, Myrha, to všechno jsou pryskyřice.

opravené pryskyřice adobe koupené

Foto myrrh, frankincense, messer, copaiba, elemi camonya, palo santo, salvia apiana,gowe -thiouraye, borena

Pryskyřice poskytují tóny hřejivé, kouřové, balzamické, horké a dřevité. Pokud hledáte vůni orientálních tyčinek, tak jste na správné adrese. Někdo může mít vůni orientálních tyčinek spojenou s vůní santálového dřeva. Santálové dřevo je však součástí mnoha parfémů. Čistý santálový olej je vůně olejová. Pokud hledáte santál, a chcete vonět santálově, tak s velkou pravděpodobností chcete vonět pryskyřičně, dřevitě, prostě orientálně.

Co je Labdanum?

Labdanum je pryskyřice keřů skalních růží Cistus ladanifer a Cistus creticus a jeho využití v parfumerii má dlohou historii.Pochází ze středomořských oblastí. Aroma je popisováno jako sladké, suché,dřevnaté, ambrové, jantarové a kožovité. Labdanum slouží také jako skvělý fixátor vůní.

Co je kadidlo? 

Kadidlo, neboli olibanum (anglicky frankincense), je další velice důležitou složkou orientálních parfémů.Například parfém Amouage, vůbec nejdražší vůně, se připravuje zejména z kadidla. Jde o vonnou pryskyřici připravovanou z tzv. klejopryskyřice, která se získává z kmene kadidlovníku (Boswellia) nařezáním kůry. Zaschlé výrony mají tvar kulovitých hrudek, zrn nebo krápníčků. Při pálení vydává hmnota kořeněné aroma, proto se často používá při různých náboženských obřadech i meditacích, do vykuřovacích směsí se používá více ingrediencí. Spolu s jinými vonnými esencemi se zrna této pryskyřice používala v kadidelnicích v chrámech po celém světě, v Egyptě, na Blízkém východě i v antickém Římě, v křesťanských chrámech se používá i dnes. Spolu s myrhou patřilo kadidlo mezi dary k narození Ježíše. Kadidlovník pravý (Boswellia sacra) se začal pěstovat v nejjižnější části Ománu (dnešní Dafár) už ve starověku. Podle římského spisovatele Plinia staršího udělalo obchodování s touto komoditou, ceněnou nad zlato, z obyvatel Ománu jedny z nejbohatších lidí světa. K hlavním vývozcům kadidla patří Somálsko, severní Etiopie a jih Arabského poloostrova.

Co je Oud?

OUD neboli Agar je tmavá pryskyřice s výrazným aroma, kterou produkují subtropické stromy zvané Aquilaria, po té co byly kultivovány plísní. Tyto stromy rostou hojně v Laosu, Vietnamu, Kambodži a Indii. OUD jinak též zvaná agarwood, aloeswood, heartwood nebo eaglewood je vládce orientálních parfémů. Je nejcennějším používaným parfémovým základem. Tato velmi vzácná látka totiž vzniká jen v několika stromech z tisíce. Je základem většiny orientálních parfémů: nese vůni, poskytuje jí prostor k jejímu rozvinutí. Charakteristická vůně OUDu je po nanesení velmi výrazná až nepříjemná, po chvíli se však rozvolňuje a dává prostor zazářit ostatním složkám parfému.

Co je Ambra?

Ambra, nebo-li jantar, je zkamenělá (mineralizovaná) pryskyřice starověkých borovic, stará 50 - 300 miliónů let. Tato míza vytékala ze starověkých borovic v místě jeho poškození a chránila tak strom například proti plísním. Má zlatavou až žlutou barvu. Tekutá pryskyřice má silné, hřejivé a dřevité aroma. Z jantaru, tedy ze zkamenělé pryskyřice, nelze vonnou esenci extrahovat. Pokud se tedy ve složení parfémů objeví ambra (amber notes – ambrové tóny), myslí se tím, že parfém obsahuje složky, které vytváří ambrovou vůni. V současné době se pro výrobu ambrové vůně používá labdanum, tonka, Peru balsam, Tolu balsam, benzion, vanilka, mandle a tabák. 
Ambra není vonná esence, ale vonný tón (vůně) vycházející z kombinace různých esencí, které společně vystihují vůni tekuté pryskyřice a barvu jantaru. Tajný recept původních arabských výrobců parfémů:
Smíchejte 30 kapek labdana se 120 kapkami benzoinu. Pro vylepšení přidejte 6 kapek extraktu vanilky. 

Co je myrha?

Myrha, je modrozelená pryskyřice stromu myrhovníku (Commiphora). Pochází z Afriky, Somálska a Etiopie. Název Myrha pochází z hebrejského „murr“ nebo „maror“, v překladu hořký. Byla jedním z daru narozenému Ježíšovy. Vůně čisté pryskyřice je pryskyřičná, příjemná, nahořklá  a s vanilkovou stopou.

NAŠE NEJPRODÁVANĚJŠÍ ORIENTÁLNÍ PARFÉMY S PRYSKYŘICÍ: 

arabian rose ig

ARABIAN ROSE - růže po arabsku. Růže rozpálená poledním žárem, macerovaná v husté sladce medové ambře a odlehčená šafránovým prachem a sladkým dřevitým kouřem. Po úplném rozvonění doplněná ještě studeným pižmem. Pro muže a ženy.
6 ml roll-on (a vzorky ). Cena 325Kč(12Eur)  koupit_tlaciko
 

black afghan montaz (1)

BLACK AFGHAN - Vysušená tráva, sluncem rozpálené dřevo, ronící sladce kouřovou pryskyřici a to vše zahalené do sametově jemného oudu promíseného s ledovým pižmem. Velmi chlapská a luxusně elegantní vůně pro muže. Naše TOP. Oud, tabák, pryskyřice, kadidlo, káva, dřeva, konopí, oud.
6 ml roll-on (a vzorky ). Cena 325Kč(12Eur) koupit_tlaciko  
 

 

 

oud black parfums al nabil sans alcool

OUD BLACK - kadidlo ve studeném kamenném kostele, mísící se s prohřátým sladkým dřevem a doplněné jemným sladkým kardamonem a nežným oudem. Pro muže a ženy 
5 ml roll-on (a vzorky ). Cena 269Kč(9,9 Eur).  koupit_tlaciko 
 

myrrhe ig barva

MYRRHE - pryskyřice myrrha prosycená horkou krémovou ambrou. Je lehce kouřová, s jemným nádechem růžového pepře, šafránu a vanilky. Pro muže a ženy.
6 ml roll-on (a vzorky ). Cena 325Kč(12Eur) koupit_tlaciko 
 

1241_makkah-700x

Parfémová voda Makkah - Populární "Makkah" orientální parfém s hřejivou pryskyřicí labdanem, jasmínem a horkým santálem.  50 ml EdP sprej (vzorky). Cena 1 099 Kč/41,55 Euro. koupit_tlaciko 

 

Oudh Jamal - koncentrovaný parfémový olej

OUDH JAMAL - riginální tajemná orientální vůně , kde se snoubí hřejivá pryskyřice, exotické květiny a koření. Pro muže a ženy.
12 ml parfémový olej (a vzorky ). Cena 395 Kč(14,5Eur) koupit_tlaciko 
 
 
vzorky pryskyrice 7ks (1)
SADA ORIENTÁLNÍCH PRYSKYŘIČNÝCH VZORKŮ 8KS
Myrrhe, Arabian Rose, Sahra al Aswad, Oud Black, Musc Black, Ambre Magique, Makkah, Arabian Nights
Cena 285 Kč/10,9 Eur koupit_tlaciko
 
VŠECHNY NAŠE ORIENTÁLNÍ PARFÉMY naleznete zde https://www.arabskeparfemy.com/parfemove-oleje-orientalni/
 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.