Jasmín, král všech vůní

AdobeStock_212223285 

 

Jeho jméno pochází z Arabštiny / Perštiny – yāsamīn.

Jasmín, také nazýván "král květin", poskytuje velmi přitažlivé, afrodiziakální, uklidňující a podmanivé aroma. Je jednou z nejdražších, nejexotičtějších a nejdůležitějších esencí světa parfémů. Je hlavní složkou vysoce kvalitních prvotřídních parfémů.

 

Přináší omlazující, afrodiziakální, uklidňující a léčivé účinky.

Jasmínová silice

Jedná se o jeden z nejvzácnějších a nejdražších parfémových olejů již od 9.století. Květy jasmínu se sbírají těsně před úsvitem, když je jejich vůně nejsilnější a nejkrásnější. Květy musí být okamžitě zpracovány. K získání 1 kg absolutního jasmínového oleje Jasmin sambac je potřeba více než 8 milionů květů prvotřídní kvality. Každý květ musí být pečlivě ručně sklizený, přičemž nesmí dojít k jeho poškození otlačením, protože pohmožděné květy produkují nekvalitní olej a nejsou pak vykupovány. Silice má tmavě hnědou barvu se zlatavým nádechem. Jasmínová silice se velmi dobře mísí s oleji, a proto jsou jasmínové koncentrované parfémové oleje nejžádanějšími parfémy, které poskytují dlouho trvající a intenzivní vůni. Vůně jasmínu je unikátní a nemůže být účinně napodobena syntetikou. Hlavní květinový tón je lehce doprovázen specifickou vůní animálnosti a divokosti.

"K získání 1 kg jasmínového oleje je potřeba více než 8 milionů květů prvotřídní kvality".

Jasmínová aromaterapie, spiritualita a meditace

Jasmín a jasmínové esence používané v arabské parfumerii poskytují nezaměnitelné, uklidňující aroma. Zároveň mají omlazující a posilující účinky. Díky svému nádhernému vhledu a vůni je jasmín od nepaměti využíván pro ceremoniální účely a je jednou z nejčastějších vůní používaných při meditaci. Je úzce spojen s mnoha kulturami, a to v souvislosti se spiritualitou, krásou, tradicemi a také tradiční medicínou. Jasmín stimuluje pocity harmonie a optimismu, navozuje pocit radosti a štěstí, uvolňuje napětí, neklid, úzkost. Pomáhá také při bolestech hlavy, uvolnění menstruačních bolestí a dokonce zmírňuje i kašel a bolest v krku.

Původ a pěstování jasmínu

Jasmín pochází z Dálného východu - z Indie a z Číny, kde byl (a je) po staletí považován za jeden z nejcennějších olejů používaných v aromaterapii a pro některé ceremoniální účely. Jasmín se pěstuje také ve Španělsku, Francii, Egyptě, Alžírska, Maroku a v dalších zemích světa. Jasmín spolu s růžovým olejem jsou považovány za nejdražší a nejexotičtější oleje používané v dnešní parfumerii. Jasmín byl stanoven "králem" vonných olejů, zatímco růže je "královna". Převážná část květů jasmínu je používána pro dekorativní a náboženské účely, zatímco pouze jeho malá část je využívána pro výrobu koncentrovaných olejů pro parfumerii. Ale kdo někdy procházel kolem kvetoucího jasmínového keře, moc dobře chápe, proč je jasmínová vůně z čerstvých květů celosvětově tak velmi oblíbená. Jasmín je košatý keř dosahující výšky od 50cm do několika metrů s atraktivními listy i květy. Hojně kvete bílými, sladce vonícími květy. V teplých oblastech kvete jasmín celoročně, na konci větviček jsou shluky 3-12 nádherných květů.

DRUHY JASMÍNU 

Existuje několik druhů jasmínu. V parfumerii se využívá Jasminum sambac (nebo-li Arabský jasmín) a Jasminum grandiflorum (Královský jasmín). Jasmín sambac je druh jasmínu pocházející z jiho-východní Asie a používaný v arabské parfumérii. Má omlazující a energizující účinky. Jasmín grandiflorum je znám jako královský jasmín, francouzský, španělský či katalánský jasmín. Má jedinečné a velmi intenzivní jasmínové aroma. Arabský jasmín (Jasminum sambac) je národní květinou Filipín, kde ho nazývají Sampaguita. Je rovněž jednou ze tří národních květin Indonésie.

Naše nejoblíbenější parfémy s nádhernou jasmínovou vůní:

 412-1 
Suada - svěží vůně rozkvetlého ovocného sadu se sladkým pomerančovým květem, jasmínem a grepem
 10 ml roll-on (vzorky ). Cena 375 Kč/14,31 euro.  koupit_tlaciko  
 
422-1
Catwalk - Něžná bílá gardénie a pomerančové květy jsou rozzářené šťavnatou jahodou a rebarborou následované jasmínem, živočišnými tóny, ambrou a pudrovým obláčkem. Cena 375 Kč/14,31 euro  koupit_tlaciko
 

musc love fb

Musc Love - překrásná suchá levandule obalená vanilkovým prachem, následovaná lehkým sladkým jasmínem a santálem zaobaleným v nasládlém vanilkovém pudru. Pro ženy.
5 ml roll-on (vzorky ). Cena 269Kč/10,27 Eur. koupit_tlaciko  

 162-2_shams (1)
Musc Sham´s - svěží zelený jasmín se sladkým pomerančovým květem a povedenou konvalinkou. Úžasná energizující vůně.
5 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 269Kč/10,27 Eur.   koupit_tlaciko
 
572
 
Sada vzorků jasmínu a bílých květů 9 ks
Zaynab, Zaina, Attar Romance, Flowers of Eden, Suada, Queen of Ryadh, Jasmin Flower, Musc Medina Musc Sham´s.
Cena 320 Kč/12,1 Eur koupit_tlaciko
 
 
 
 
VŠECHNY NAŠE PARFÉMY S JASMÍNEM NALEZNETE NA https://www.arabskeparfemy.com/parfemy-s-jasminem/
 
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.