Parfémy s bílými květy

mini lily

 

Ve složení parfémů můžete často najít bílé květy, víte které to jsou a jak voní?

Bílé květy symbolizují nevinnost a čistotu. Nejznámějším bílým květem je opojný a sladce vonící jasmín, král vůní. Mezi bílé květiny se ale řadí i gardénie, vůně podobná jasmínu, tuberóza, bílý šeřík, zimolez, pomerančový květ, hyacint, konvalinka, ale i narcis. Pokud se teď pozastavujete nad tím, že narcis je většinou žlutý máte pravdu. V rozdělení do bílých květů nehraje ani tak roli samotná barva květu, jako spíš výsledná kompozice vůně. Jasmínu, pomerančovým květům a konvalince jsme věnovaly samostatné články. Teď se zaměříme na zbývající omamně vonící bílé květy: 

 flower-3896587_1280

Gardénie

Tato rostlina s bílými až krémově žlutými květy pochází z Číny a Japonska. Do Evropy byla dovezena kolem roku 1750. Má až 130 druhů, nejoblíbenějším je však Gardénie Jasmínovitá (Gardenie augusta).Gardénie dorůstá výšky až jeden metr. Poznáte ji nejen podle lesklých, tmavě zelených listů, ale především podle ohromných květů, podobných růžím, s 5 až 10 cm v průměru. Gardénie kvete od července do října. Po vykvetení jsou květy jasně bílé, postupně se jejich barva mění do krémova. Gardénie vyniká silnou, sladkou vůní velice podobnou jasmínu. 

Gardénie jako účinné přírodní antidepresivum

Gardénie se využívá v aromaterapii. Kromě toho, že obsahuje dvě zklidňující složky, také stimuluje aktivitu kyseliny gama-aminomáselné - GABA, zlepšující psychickou a fyzickou pohodu. Díky tomu pomáhá gardénie nejen zklidnit nervy, uvolnit stres, ulevit od úzkosti, ale také podporuje klidný spánek. Dokonce je účinnější než ledajaká sedativa. Gardénie má však své místo i v léčitelství díky antibakteriálním, antioxidačním a imunomodulačním účinkům: snižuje teplotu, působí močopudně a zvyšuje produkci žluči.

narcissus-2402224_1280

 

 

 

 

 

 

Narcis 

Narcis, který máme díky jeho výkvětu spojený s obdobím Velikonoc, má svůj původ spjatý se slunnou jižní Evropou. Je vyšlechtěný do neuvěřitelných 25 000 druhů. První zmínka o narcisech pochází ze již starého Říma ve 3. století př. n. l. Jméno této rostliny souvisí s jeho vůní - narcissus - omamná květina. Narcis se i přes své barevné květy (nejčastěji žluté) díky své vůni řadí do bílých květů, má intenzivně kořeněnou vůni se zemitým, slámově sladkým odérem. V parfémech se narcis používá k zaoblení vůně.

Narcis a jeho symbolika

Kultura Blízkého Východu uctívá narcis jako symbol lásky a oddanosti. V západním světě však narcis značí marnivost a sebelásku. Antické legendy dokonce o narcisu vyprávějí příběh. Sličný mladík Narkiss neustále sledoval svoji krásu v odrazu vodní hladiny. Kousek opodál ho vždy tajně sledovala nešťastně zamilovaná lesní nymfa. Narkissis (lat. Narcissus) však pro zahleděnost do sebe sama její lásku neopětoval. Jednoho dne Narkissis při prohlížení svého obrazu ve vodní hladině uklouzl a pohltila ho voda. Bohyně lásky Afrodité jej poté jako trest za neopětovanou lásku k lesní nymfě a svoji sebelásku proměnila na žlutou květinu v blízkosti osudného břehu. 

Polianthes_tuberosa3789-01

 

 

 

 

 

 
Tuberóza 

Tuberóza hlíznatá (Polianthes tuberosa), bělokvět nebo také noční hyacint (nocovka) je rostlina s výjimečnou, nasládlou a opojnou vůní, nápadně podobnou šťavnaté broskvi. Nejznámější oblast, kde se pěstuje v hojném množství pro výrobu vonných olejů, je jižní Francie. Na výrobu 1 ml vonného oleje je zapotřebí 8 kg květů, proto je tato silice velice drahá a přidává se do luxusních a smyslných parfémů. Vůně tuberózy je velice kontrastní - na jednu stranu jásavá a svěží, ale i smyslná a tělesná. Tuberóza slouží ke zmírnění stresů a prohlubuje emocionální vnímání.

honeysuckle-3433072_1280

Zimolez

Zimolez (Lonicera caprifolium) je listnatý keř, ale i liána, dorůstající až do 5 metrů s bílými, žlutými, růžovými nebo červenými vonnými květy. Svůj původ má ve východní Asii, ale pěstuje se i v Evropě, Asii, severní Africe a Severní Americe. V parfémech se používá esence z květů, jenž voní velice intenzivně a medově sladce. V aromaterapii se používá ke zlepšení nálady. Zimolez má ale také antibakteriální, protizánětlivé a detoxikační účinky. Snižuje horečku, zmírňuje kašel i nachlazení. Pomáhá vyčistit pleť a zpomaluje její stárnutí.

 hyacinth-4985281_1280-01

 

 

 

 

Hyacint

Hyacint (hyacinthus), pocházející ze západní Asie, se řadí mezi typické představitele bílých květin. Okouzluje mnoha barevnými odstíny svých květů.Tradičně se vyskytuje hyacint v základním tónu vůně. Díky malému množství vonného oleje získaného z extrakce plátků, je jeho vonný olej velice drahý. Vůně hyacintu je bohatá, zelená, výrazná, zářivě pikantní a opojně sladká. Nejvýraznější vůní se pyšní šlechtěný druh Hyacinthus orientalis. O omaném aroma hyacintu se zmiňovala už i Bible. Hyacint si však zamiloval i Marquise de Pompadour. 

Mezi naše nejprodávanější parfémy s bílými květy patří: 

 
412-1
 
Suada - svěží vůně rozkvetlého ovocného sadu se sladkým pomerančovým květem, jasmínem a grepem
10 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 375 Kč/14,30 Eur.  koupit_tlaciko  
 
 
422-1
 
Catwalk- něžná bílá gardénie a pomerančové květy jsou rozzářené šťavnatou jahodou a rebarborou následované zeleným mechem, živočišnými tóny, ambrou a pudrovým obláčkem.
10 ml parfémový olej / (vzorky ). Cena 375 Kč/14,30 Eur. koupit_tlaciko 

142-1_el-nabil-queen-of-ryadh-parfemovy-olej-pro-zeny

Queen of Ryadh - omamná květinová vůně plná narcisů, jasmínu, šeříku a ylang. Cena 269 Kč/10,10 Eur. koupit_tlaciko

 1328-1_rasha-edp
RashaKrásný, exotický a smyslný parfém s bílou gardénií, šafránem, pačuli a orientálními dřevy pro zajímavé ženy. 35 ml sprej. koupit_tlaciko

 

Další parfémy s bílými květy se slevou naleznete zde https://www.arabskeparfemy.com/parfemy-s-bilymi-kvety-2/
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068
 
 
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.