Mošus, vůně čistoty


mini tahara

 

 

 

 
Musk – Musc – Mošus - pižmo - MOŠUSOVÉ PARFÉMY

Mošus, u nás také známý jako pižmo (ve francouzštině Musc a v angličtině Musk), je skupina vonných látek, které se používají při výrobě parfémů. Pižmo doplňuje a vyzdvihuje ostatní tóny vonných kompozic a vyskytuje se v malém množství téměř ve všech parfémech. Parfémům dodává jemnost a smyslnou přitažlivost. Zároveň je také skvělým ustalovačem vůní, díky němuž parfém voní déle.

Vůně a účinky na lidskou psychiku

Vůně pižma alias mošusu je lehce sladká, pudrová až krémová, jemná a smyslná, ale také intenzivní a dlouhotrvající. Překrásná vůně vám bude vonět na pokožce po celý den. Pižmová vůně je velice oblíbená, protože zlepšuje náladu, povzbuzuje, ale zároveň uvolňuje smysly.

kabar 

Pižmo živočišného původu

Pižmo původně označovalo silně aromatickou nahnědlou látku, tvořící se ve žlázách tibetského jelenovitého zvířete - samce kabara pižmového (moschus moschiferus). Kabar má u pohlavní žlázy tzv. pižmovou žlázu, která vytváří mošus s feromony, na které samec láká samičky. Pravé kabarové pižmo je ceněno po staletí jako nejdražší přírodní materiál využívaný v parfumerii. Jelínek kabar žije v horách v Indie, Pakistánu, Tibetu, Číně, Sibiři a Mongolsku. Jde o chráněný druh. Jelikož kilo pižma stojí 45.000 dolarů (cennější než zlato), tak je obchodováno na černém trhu. Z jednoho zvířete se získá pouze pár desítek gramů pižma a tak pytláci pro jedno kilo zabijí 160 zvířat. A to i přesto, že pižmo je možné získat ze žlázy i bez usmrcení zvířete. Přírodní pižmo bylo široce používané v umění parfémů až do 19.století, poté velmi zdražilo a stalo se kontroverzním. V roce 1979 byla výroba živočišného pižma zakázána, jelikož kabar pižmový byl označen jako ohrožený druh. Pojem pižmo také označuje pižmové substance z dalších jiných zvířat (cibetka africká, bobr evropský, bobr kanadský, daman).
 
mošus rostlina 
 

Pižmo rostlinného původu

Naštěstí jsou i rostliny, ze kterých se vyrábí pižmo stejné vůně jako z kabara. Nejvíce využívanými rostlinami jsou andělika lékařská (angelica archangelica), kejklířka pižmová (mimulus moschatus) a ibiškovec pižmový (abelmoschus moschatus). 

V roce 1888 vědec Albert Baur jako první zcela náhodou objevil syntetické pižmo při jednom pokusu s TNT výbušnou. Po pokusu náhle ucítil velmi příjemné aroma pižma. Později bylo toto pižmo nazváno NITRO-Musk. Kvůli nestabilitě a možné toxicitě však bylo později zakázáno.  V současné době je často využíváno takzvané bílé pižmo, vyráběné také synteticky. Jelikož výroba náhradních pižem, která jsou skutečně věrná s podobou živočišného pižma, je finančně náročná,  úspěšní parfuméři ovládají kombinace pižmových forem, aby získali co nejlepší pižmový tón. 
 
Pižmo v tradiční medicíně
 
Pižmo není používáno jen pro své čichové vlastnosti, ale také kvůli svým léčivým účinkům. Arabští a tibetské léčitelé používají pižmo jako povzbuzující prostředek pro mužské sexuální zdraví. Již od starověku vůně pižma považována za silné afrodiziakum. Ayurvédští léčitelé používají pižmo k léčbě srdečních, duševních a neurologických onemocnění. Pižmo je jedním z nejvýznamnějších složek v tradiční čínské medicíně a je obsaženo v receptech na přípravu více než 300 různých léků.  
mini pírko 
 
Zajímavost o pižmu
 
Tento vonný materiál byl dokonce v arabském světe přidáván do omítky stěn mešit, aby vyzařovaly nádhernou vůni kdykoliv je zahřeje slunce. 
 
Naše oblíbené mošusové vůně:
 
186-1_musc-blanc
Musc Blanc - heboučká, až mazlivě přítulná, miminkovská vůně čistoty, intimity a pokožky, s velikou výdrží. Jeden z nejprodávanějších  mošusových olejů
5 ml roll-on (vzorky ). Cena 269Kč/9,9 Eur. Nyní SLEVA 25 %. Cena 199 Kč/7,59 Eur. koupit_tlaciko
 
tahara ig barva
 
Musc Tahara - sametově hebká vůně mošusu s krémovou hladkostí, pudrem a lehoučkým vanilkovým závojem. Luxusní vůně čistoty
6 ml roll-on (vzorky ). Cena 399Kč / 15,3 Eur. Nyní 15% sleva. Cena nyní 339 Kč/12,9 Eur. koupit_tlaciko
 
mošus blog
 
Moschus - jemná čistá tělová pižmovka hodná svého názvu – pudrově krémová, sametově hebká. A s úžasnou výdrží. 
6 ml roll-on (vzorky ). Cena 385 Kč/14,6 Eur.   koupit_tlaciko
 
 
358_silk-ig
 
SILK - Exkluzivní hedvábný mošusový olej, pudrově krémový s tóny bílého cedrového dřeva, Vůně nebes, pižmový parfém.
 6 ml roll-on (vzorky ). Cena 585 Kč/22,40 Eur.  koupit_tlaciko 
 
 
2 MOŠUSOVÉ OLEJE - MUSC BLANC A MOSCHUS - DÁMSKÉ - SADA
 
Sada 2 mošusových parfémů Moschus a Musc Blanc - mošusové pudrovo-krémové vůně, vůně čistoty.
Musc Blanc a Moschus 5 a 6 ml. Cena 654 Kč/25 Eur. Nyní 16% sleva 550 Kč/20,99 Eur. koupit_tlaciko 
 
923_2-mosusove-oleje-musc-blanc-a-tahara-damske-sada
 
   
Sada 2 mošusových parfémů Musc Tahara a Musc Blanc - směs nejkrásnějších bílých jemných pižem, vůně čistoty.
Musc Blanc a Musc Tahara 5 a 6 ml. Cena 654 Kč/25 Eur. Nyní 20% sleva 525 Kč/20 Eur. koupit_tlaciko 
girl
Girl Musc - Mýdelkovo-mošusový olej s citrusy, vůně nevinné čistoty pro ženy a dívky.
5 ml roll-on (vzorky ). Cena 269 Kč/10,3 Eur. koupit_tlaciko
 
 
musk-al-aneeq-full
 
Musk Al Aneeq parfémová voda - luxusní mošusová pudrová parfémová voda + mošusový vzorek Musky zdarma. Vůně čistoty v podobě tělového krému ozdobeného bílou růží a poprášené pudrovým prachem
80 ml EdP (vzorky ).Cena 1250 Kč/47,40 euro.koupit_tlaciko
 
vzorky moschus kveten 2020
Sada 7 ks mošusových vzorků.  Musc Blanc, Musc Al Quraishi EdPMusk al Aneeq 1 ml EdP, Musc Tahara, Moschus, Musc El Body, Musc Blanc. Pro ženy. Cena 234 Kč/ 12.95 Eur koupit_tlaciko
 
 
Další mošusy a mošusové sady se slevou naleznete zde https://www.arabskeparfemy.com/mosusove-parfemy-1/
Rádi poradíme na telefonu +420 776 816 068