! Z Á S I L K O V N Y   A   P A R C E L S H O P Y NADÁLE FUNGUJÍ! POKUD VŠAK NASTANE UZAVŘENÍ VÝDEJNÍHO MÍSTA, VAŠE ZÁSILKY MOHOU BÝT PŘESMĚROVÁNY NA NEJBLIŽŠÍ VÝDEJNÍ MÍSTA. PRO DORUČENÍ DOPORUČUJEME VYUŽITÍ ZEJMÉNA KURÝRNÍCH SLUŽEB. 

OUD

 Předělaná AdobeStock_333006253

CO JE OUD A JAK SE ZÍSKÁVÁ?

OUD neboli Agar je tmavá pryskyřice s výrazným aroma, kterou produkují velice vzácné subtropické stromy zvané Aquilaria Malaccensis Lam, rostoucí v Laosu, Vietnamu, Kambodži, Malajsii a Indii. Tyto stromy, dorůstající výšky až 40 m, po napadení parazitickou houbou druhu Phialophora parasitka zevnitř stromu zčernají a na svoji obranu vydávají vonnou mízu-pryskyřici, ze které se vyrábí parní destilací esenciální oudový olej, který poté dozrává v sudech.  Kvalitní oudy se získávají ze stromů starých více než 100 let. Vůbec nejkvalitnější esence vzniká při první destilaci ze stromu (díky velmi hutné a aromatické esenci).

Slovo oud pochází z arabštiny a znamená, velice nepřekvapivě, dřevo. OUD jinak též zvaný agarwood, aloeswood, gaharu, jinko, heartwood nebo eaglewood je vládce orientálních parfémů. Je nejcennějším parfémovým základem, jaký je používán, velmi vzácný esenciální olej totiž vzniká jen v několika stromech z tisíce. Díky své vzácnosti má 1,5x vyšší cenu než zlato, proto se mu přezdívá také „tekuté zlato“.V současnosti je největším producentem oudu Saudská Arábie, která jej vkládá do svých smyslných orientálních parfémů.

Opravená AdobeStock_140258049

OMAMNÁ VŮNĚ OUDU

Oud (čtěte úd) je základem většiny orientálních parfémů: nese vůni a poskytuje jí prostor k jejímu rozvinutí. Charakteristická vůně oudu je po nanesení velmi výrazná až nepříjemná, po chvíli se však více rozvolní a uvolňuje prostor ostatním složkám parfému. Do parfémů vnáší oud bohatou, po tabáku sladkou, vyváženou vůni s tajemnými akordy kadidla, mošusu a dýmu a tóny hořkého medu a drcené máty. 

kadidlo web velikost

ÚČINKY

Oud se používá nejen jako smyslný základ orientálních parfémů, ale slouží také k celkovému uvolnění mysli. Již od starověku se díky těmto účinkům používal v arabském světě v podobě vykuřovadla i k náboženským účelům (na duchovní rozjímaní). V Asii sloužíval k meditačním účelům. O vzácném oudu najdeme stopu dokonce i ve Starém zákoně (pod českým označením aloe, latinsky lignum aloes).

DRUHY OUDU

Bílý oud – esenciální olej z pryskyřice stromu Aquilaria nenapadeného houbovým parazitem. Bílý oud si zamilují ti, kteří preferují lehčí, nepříliš výrazné vůně

Dhan al oudh – esenciální olej z pryskyřice po napadení houbovým parazitem. Tento „vyzrálý“ oud vyniká výraznou a velice osobitou vůní. Vůně znalců, dobrodružných povah a milovníků mystických, uhrančivých parfémů. 

NAŠE NEJPRODÁVANĚJŠÍ OUDOVÉ PARFÉMY:

kashha

KASHKHA - legendární hřejivá orientální vůně z Emirátů. Kosatec, kadidlo, dřeva, koření, hřejivé tóny, oud. Pro ženy
6 ml roll-on (a vzorky ). Cena 325Kč/12Eur. Nyní 15% sleva. koupit_tlaciko
 

mukhalat malaki

MUKHALAT MALAKI - Legendární hřejivá orientální vůně z Emirátů. Suché růže v horké, sladce dřevité a jemně medicinální ambře, doplněné pár zrnky šafránu a jemným sladkým oudem. Pro muže
6 ml roll-on (a vzorky ). Cena 325 Kč/12 Eur koupit_tlaciko 
 

black afghan montaz (1)

BLACK AFGHAN - Vysušená tráva, sluncem rozpálené dřevo, ronící sladce kouřovou pryskyřici a to vše zahalené do sametově jemného oudu promíseného s ledovým pižmem. Velmi chlapská a luxusně elegantní vůně pro muže. Naše TOP. Oud, tabák, pryskyřice, kadidlo, káva, dřeva, konopí, oud.
6 ml roll-on (a vzorky ). Cena 325 Kč/12 Eur koupit_tlaciko  
 

shaghaf montaz

SHAGHAF - poutavá orientálně citrusová vůně, která spojuje vůni oudu, růží a pryskyřice s citrusovým bergamotem. Výsledkem je nevšední citrusově-dřevitá vůně se zelenou pačulí. Pro muže a ženy.
6 ml roll-on (a vzorky ).  Cena 325 Kč/12 Eur  koupit_tlaciko 
 

Oud maraam both2

Oud Maraam EdP - exkluzivní dřevitě-kožená oudová orientální parfémová voda. Oud, Santálové dřevo, semiš, koření
100 ml parfémová voda (a vzorky ). Pro muže a ženy
Nyní pouze 1350 Kč/49,73 Eur koupit_tlaciko 
 

oud warda copy grande

OUD WARDA - Větrová růže a jemňounkým oudem. Pro muže a ženy.
5 ml roll-on (a vzorky ). Cena 269 Kč/9,9 Eur koupit_tlaciko
 

oud black parfums al nabil sans alcool

OUD BLACK - kadidlo ve studeném kamenném kostele, mísící se s prohřátým sladkým dřevem a doplněné jemným sladkým kardamonem a nežným oudem. Pro muže a ženy 
5 ml roll-on (a vzorky ). Cena 269 Kč/9,9 Eur.. koupit_tlaciko 
 oud orient
OUD ORIENT - výrazná dřevitá vůně prolínající se s nesladkou pryskyřicí, sladkým kadidlem a jemným oudem  Pro muže a ženy 
5 ml roll-on (a vzorky ). Cena 269Kč/9,9 Eur koupit_tlaciko  
 
SADA VZORKŮ PARFÉMŮ S OUDEM 9 ks 340Kč / 12,6 Eur koupit_tlaciko 
 
VŠECHNY NAŠE ORIENTÁLNÍ PARFÉMY naleznete zde https://www.arabskeparfemy.com/parfemove-oleje-orientalni/
 
SADY ORIENTÁLNÍCH VZORKŮ naleznete zde https://www.arabskeparfemy.com/sady-orientalnich-vzorku/
 
Lenka Fattah +420 776 816 068
www.arabskeparfemy.com
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.