Vážení zákazníci, pokud máte zájem o zaslání testovací sady 5ti ovoněných papírků, nabízíme zaslání k Vaší objednávce. (sada mošusových vůní, dámská a pánská sada nebo mix. Stačí jeden objednaný parfémek a my Vám k tomu přidáme testovací proužky, abyste získali bližší představu o sortimentu. Napište nám to do poznámky k objednávce nebo v čase vytvoření objednávky si zavolejte 720973159.

OUD a parfémy

 Předělaná AdobeStock_333006253

CO JE OUD A JAK SE ZÍSKÁVÁ?

OUD neboli Agar je tmavá pryskyřice s výrazným aroma, kterou produkují velice vzácné subtropické stromy zvané Aquilaria Malaccensis Lam, rostoucí v Laosu, Vietnamu, Kambodži, Malajsii a Indii. Tyto stromy, dorůstající výšky až 40 m, po napadení parazitickou houbou druhu Phialophora parasitka zevnitř stromu zčernají a na svoji obranu vydávají vonnou mízu-pryskyřici, ze které se vyrábí parní destilací esenciální oudový olej, který poté dozrává v sudech.  Kvalitní oudy se získávají ze stromů starých více než 100 let. Vůbec nejkvalitnější esence vzniká při první destilaci ze stromu (díky velmi hutné a aromatické esenci).

Slovo oud pochází z arabštiny a znamená, velice nepřekvapivě, dřevo. OUD jinak též zvaný agarwood, aloeswood, gaharu, jinko, heartwood nebo eaglewood je vládce orientálních parfémů. Je nejcennějším parfémovým základem, jaký je používán, velmi vzácný esenciální olej totiž vzniká jen v několika stromech z tisíce. Díky své vzácnosti má 1,5x vyšší cenu než zlato, proto se mu přezdívá také „tekuté zlato“.V současnosti je největším producentem oudu Saudská Arábie, která jej vkládá do svých smyslných orientálních parfémů.

Opravená AdobeStock_140258049

OMAMNÁ VŮNĚ OUDU

Oud (čtěte úd) je základem většiny orientálních parfémů: nese vůni a poskytuje jí prostor k jejímu rozvinutí. Charakteristická vůně oudu je po nanesení velmi výrazná až nepříjemná, po chvíli se však více rozvolní a uvolňuje prostor ostatním složkám parfému. Do parfémů vnáší oud bohatou, po tabáku sladkou, vyváženou vůni s tajemnými akordy kadidla, mošusu a dýmu a tóny hořkého medu a drcené máty. 

kadidlo web velikost

ÚČINKY

Oud se používá nejen jako smyslný základ orientálních parfémů, ale slouží také k celkovému uvolnění mysli. Již od starověku se díky těmto účinkům používal v arabském světě v podobě vykuřovadla i k náboženským účelům (na duchovní rozjímaní). V Asii sloužíval k meditačním účelům. O vzácném oudu najdeme stopu dokonce i ve Starém zákoně (pod českým označením aloe, latinsky lignum aloes).

DRUHY OUDU

Bílý oud – esenciální olej z pryskyřice stromu Aquilaria nenapadeného houbovým parazitem. Bílý oud si zamilují ti, kteří preferují lehčí, nepříliš výrazné vůně

Dhan al oudh – esenciální olej z pryskyřice po napadení houbovým parazitem. Tento „vyzrálý“ oud vyniká výraznou a velice osobitou vůní. Vůně znalců, dobrodružných povah a milovníků mystických, uhrančivých parfémů. 

Mošusové pižmové parfémy | Arabskeparfemy.com