Vážení zákazníci, pokud máte zájem o zaslání testovací sady 5ti ovoněných papírků, nabízíme zaslání k Vaší objednávce. (sada mošusových vůní, dámská a pánská sada nebo mix. Stačí jeden objednaný parfémek a my Vám k tomu přidáme testovací proužky, abyste získali bližší představu o sortimentu. Napište nám to do poznámky k objednávce nebo v čase vytvoření objednávky si zavolejte 720973159.

Jak vybrat parfém, který vydrží celý den?

Nadšeně jste si koupila novou vůni a těšíte se, že budete dělat dojem na své okolí. Ráno na sebe nastříkáte štědré množství a za dvě hodiny už máte pocit, že vůně nadobro vyprchala. Stalo se to i vám? Možná jste nevědomě koupila vůni s příliš nízkou koncentrací vonných esencí. A nebo jste ji nenanesla správně. Poradíme vám, čím se při výběru parfému řídit a jak ho používat, aby voněl co nejdéle.

Typy vůní podle koncentrace vonných esencí

Není vůně jako vůně. Obecně jsou všechny vůně často označovány jako parfémy, ve skutečnosti je ale opravdovými parfémy jen zlomek z nich. Rozhodující je koncentrace vonných esencí, od které se odvíjí označení typu vůně a samozřejmě její výdrž.

Parfémový olej

Nejvyšší koncentrací vonných esencí vynikají parfémové oleje, a to až 60 %. Svůj původ mají v arabských zemích, a to konkrétně v Egyptě. Jejich tradice se pak rozšířila na Arabský poloostrov. Parfémové oleje se těší čím dál větší oblibě i u nás, a to díky své velmi dlouhé výdrži, jedinečnému kouzlu a luxusní kvalitě za příjemnou cenu.

Protože se jedná o oleje, jejich způsob použití je odlišný. Nanáší se pomocí roll-on aplikátoru nebo aplikační tyčinky na pulzní body.

Parfémové oleje jsou sice velmi koncentrované, určitě se ale nemusíte bát, že by byly příliš pronikavé a obtěžovaly vaše okolí. Stačí nanést pouze velmi malé množství a vůně se bude krásně rozvíjet po dlouhé hodiny. V řadách parfémových olejů najdete například i jemnější květinové vůně.

parfémové oleje

Parfém (Soie de Parfum)

Soie de Parfum (SdP) obsahuje 15-40 % vonných esencí, a je tak nejkoncentrovanějším parfémem v klasickém známém rozprašovači. Vydrží i více než 6 hodin. Tento typ parfému ale není moc běžně dostupný, ze známých značek ho nabízí například Hermés. Stejně jako u parfémového oleje stačí nanést malé množství na několik pulzních bodů.

Parfémová voda (Eeu de Parfum)

Parfémová voda obsahuje 15-20 % vonných esencí a vydrží 3-5 hodin. Je nejběžněji dostupná v klasických parfumeriích, a tak nabízí opravdu velmi široký výběr vůní. Její cena ale může být mnohem vyšší než u parfémového oleje, a to kvůli věhlasné značce.

Toaletní voda (Eau de Toilette)

Podíl vonných esencí v toaletní vodě dosahuje 5-15 %. Stejně jako parfémová voda, i toaletní voda je velmi rozšířená a nabízí velký výběr. Hodí se pro jemné provonění na denní nošení, musíte ale použít větší množství. Vydrží až 4 hodiny.

Kolínská voda (Eau de Cologne) a Splash Cologne (Eau Fraiche)

Velmi podobné typy vůní určené primárně pro pány. Koncentrace vonných esencí do 5 % slibuje výdrž maximálně 3 hodiny. Je potřeba nanést větší množství.

muž parfém

Jak parfém aplikovat

I způsob, jakým parfém nanášíte, má na jeho výdrž významný vliv. Tady je několik pravidel, jak parfém aplikovat, aby déle vydržel:

  • Parfém nanášejte na pulzní body. Těmi jsou vnitřní strany zápěstí, podloketní jamky, krční tepny, kůže za ušima, spánky nebo dekolt.
  • Nikdy parfém neaplikujte na vysušenou pokožku. Ta má tendenci vonné látky rychle absorbovat, a vůně se tak dříve vytratí. Ideální čas k provonění parfémem je po sprše.
  • Pro ještě déle trvající vůni nejdříve místa, kam parfém aplikujete, hydratujte krémem.

Pozor, na vůni si rychle zvyknete

Někdy se nám může zdát, že vůně velmi rychle vyprchala, je to ale jen náš subjektivní pocit. To proto, že nos si na často používanou vůni snadno zvykne. Pokud máte kvalitní parfém, ale přesto jej po hodině nebo dvou už nedokážete rozpoznat, raději se zeptejte svého okolí, abyste to opakovaným nanášením nepřehnala.

Pokud chcete, aby vám vůně dělala radost po celý den, řešením může být občasné střídání parfémů. Váš nos tak zůstane citlivější a vůni si budete moct užívat dlouhodobě.