Vážení zákazníci, pokud máte zájem o zaslání testovací sady 5ti ovoněných papírků, nabízíme zaslání k Vaší objednávce. (sada mošusových vůní, dámská a pánská sada nebo mix. Stačí jeden objednaný parfémek a my Vám k tomu přidáme testovací proužky, abyste získali bližší představu o sortimentu. Napište nám to do poznámky k objednávce nebo v čase vytvoření objednávky si zavolejte 720973159.

Odhalte, co stojí za původem čokolády

 čokoládové_parfemy (1)

Vše, co jste ještě nevěděli o čokoládě

Historie čokolády (kakaa) sahá daleko do dob staré americké civilizace, čokoládový nápoj pili již Olmékové (předchůdci májů) v letech 1 900 př. n. l., po nich se čokoládové pochoutce oddávali i Májové, Aztékové a Toltékové. Slovo čokoláda vzniklo ze slova "Xocoatl" které pochází z aztéčtiny a znamená hořká voda (xococ = kyselý,  atl = voda). Slovo kakao, cocoa, pochází z olméckého slova kakawa. Až Evropané tento název přejmenovali na čokoláda. Původní kakaový nápoj se připravoval z fermentovaného a praženého kakaového prášku smíchaného s vodou a kukuřící, byl velmi hořký a dochucoval se různým kořením: vanilkou, chilli kořením a pepřem. Indiáni věřili, že čokoládový nápoj jim zlepšuje náladu a přináší afrodiziákální účinky. Konzumovali jej především při náboženských rituálech. Způsob přijímání čokolády se napříč kmeny lišil, Májové si ho dopřávali teplý a Aztékové ho konzumovali za studena.

Kakao bývalo velmi cenným platidlem. Evropané se o existenci kakaa dozvěděli až deset let po objevení Ameriky Kolombem. Kryštof Kolumbus sice jako první kakaové boby přivezl do Španělska, ale první kdo ochutnal čokoládový nápoj byl až Hernan Cortéz pravděpodobně v roce 1502, ten také dovezl vše potřebné k výrobě čokoládového nápoje do Španělska, kde si nápoj hned zamiloval španělský dvůr. Kolébkou čokoládové historie se tak stalo Španělsko, kam bylo dováženo od domorodců. Čokoládu si střežili Španělé až do 17. století, kdy se dostal díky sňatku Anny Rakouské s Ludvíkem XIII. do Francie a poté se postupně rozšířil do zbytku Evropy. Původně byl nápoj slazen medem, třtinovým cukrem a až o mnoho později bílým cukrem.  

Plody kakaovníku  váží až 200 - 800 g. Jejich růst trvá až 6 měsíců, až poté se mohou sklízet. Z jednoho stromu se získá 30 plodů, které obsahují 30 - 40 kakaových bobů. Nejvíce kvalitní je kakao Criollo a Forastero. Důležitou částí výroby pro finální chuť a aroma čokolády je dlouhý proces čištení, fermentace a pražení.  Kakaová hmota se poté separuje na kakaové máslo (přírodní kakaové máslo) a sušenou část kakaový prášek.

Naše nejoblíbenější parfémy s čokoládou Parfémy s vůní čokolády pro ženy | Arabskeparfemy.com

Jsou sladké parfémy vaše nejoblíbenější? Podívejte se do naší sekce gurmánských parfémů a objevte parfémy s vůní sladkých jahůdek, malin, pralinek, kokosu nebo svůdné vanilky.