V návaznosti na dění v ČR. Vaše zásilky klasicky odesíláme. Dobírky za zásilky je možné platit POUZE KARTOU a to v zájmu ochrany zdraví. Platbu za zboží můžete rovněž provést přímo kartou u nás na stránkách, nebo klasickým bankovním převodem. Za platbu předem dostanete dárek od nás k objednávce :) Děkujeme

Santál

Santálové dřevo a santálový olej

musc_santal

Santalové dřevo se získává ze stromů rodu Santalum Album.

Santalum Album je stálezelený strom, výška 18m, obvod 2,4m, dřevo je žluto-hnědého zbarvení.

Strom roste téměř výhradně v lesích Karnataka, Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradesh (Indie) a Východní ostrovy Indonésie. Nejkvalitnější oleje pochází z indické provincie Mysore a Tamil Nadu, z Nové Kaledonie a Austrálie jsou oleje drsnější vůně.
Olej se získává až po dosažení zralosti, tzn. za 60-80 let a získává se parní destilací.

Santalové dřevo se využívá již 4000let. Nejvíce v parfumérii, lékařství, řezbářství a náboženství. Používá se při přípravě všech typů parfémových kompozic, zejména indických attarů. Attar znamená květinová esence se santalovým dřevem.Poskytuje netypicky dřevitou, hřejivou, mléčnou, uklidňující, dlouhotrvající vůni a je jednou z nejcennějších složek v mnoha oborech.

Úžasně se kombinuje s levandulí, jasmínem, pačuli, kadidlem, myrhou atd.Vůně má velmi dlouhou výdrž. Má relaxační účinky a je znám jako afrodiziakum. Je skvělým fixátorem vůní. 

Olej ze santalového dřeva je široce používán v Ayurvedě a kosmetickém průmyslu na suchou kůži a akné, skvěle slouží při meditacích pro zklidnění mysli.

Je také ceněno v řezbářství při výrobě suvenýrů a dalších předmětů vyžadujících jemné zpracování, např.hračky. Santálové piliny jsou používány stejně jako kadidlo k náboženským účelům, k provonění oblečení i domácností.

V současné době je málo využíván, kvůli jeho nedostatku.

Naše parfémy se santálem - Musc Red, Musc Santal, Fakhrul Oudh, Kashkha, Mukhalat Malaki, Musc Imran, Musc Secret, Dokhan, Namir