V návaznosti na dění v ČR. Vaše zásilky klasicky odesíláme. Dobírky za zásilky je možné platit POUZE KARTOU a to v zájmu ochrany zdraví. Platbu za zboží můžete rovněž provést přímo kartou u nás na stránkách, nebo klasickým bankovním převodem. Za platbu předem dostanete dárek od nás k objednávce :) Děkujeme

Růže, královna květin

  růže koupené

 

Růže a růžové parfémy

Také nazývána jako 'Královna květin' je od úsvitu dějin jedna z nejcennějších květin používaných v parfumerii. Její vůně si získá srdce každého svou podmanivou, harmonizující a hřejivou vůní. Růžové parfémy mají pozitivní vliv na zlepšení nálady, zpomalují stárnutí, ale také působí jako silné afrodiziakum. Růže určené k výrobě parfémů jsou sbírány v noci, jelikož mají nejkrásnější vůni před svítáním. Již od raných dob je Arabové používali v mnoha ze svých parfémů. Z destilací růžových lístků získávali růžovou vodou. Růže proto pěstovali ve velkém, a to hlavně na území Iránu, Iráku a Sýrie. Její popularita byla obrovská, nazývali jí královnou voňavých květin.

 

AdobeStock_292948039

 

Růžový olej se získává redestilací růžové vody. Používá se jako hlavní přísada do 75% všech prvotřídních ženských parfémů a asi do 10% parfémů mužských. Jedná se o jeden z nejdražších a nejexkluzivnějších olejů v parfumerii. Na 1 kg oleje se spotřebuje 3000 kg růžových lístků. Největší růžové plochy jsou nyní v Bulharsku, pak Turecku, Maroku, Tunisku a Indii.

Dnes nejvíce využívaný a klíčový druh růže k výrobě růžového oleje je Růže damašská, která se pěstuje hlavně v Bulharsku, Iránu a Indii.Tento druh růže však používají Arabové od pradávna, již tehdy jej začali dovážet i do Evropy. Mezi další známé druhy patří Turecká růže a Růže stolistá (jejíž vůně zaujala výrobce parfémů v Grasse). Existuje okolo 17 druhů růžových vůní, některé jsou podobné pižmové vůni, myrze, nebo fialce. 

Naše nejpopulárnější růžové parfémy

 Wisal 

wisal       

Krémová pižmová růže s jemnými orientálními tóny

Parfém (nebo vzorky)  tlačítko

Musc Rose

musc_rose_fb

Orosená zelená růžička s mandarinkou a limetkou 

Parfém (nebo vzorky)   tlačítko

Musc Red Rose

musc red rose

Pudrovo-mýdélková růžová vůně čistoty

Parfém (nebo vzorky) tlačítko

Attar Musc Rose  

attar muskrose 1 

Svěží růžové růže se zelenými lístky v závoji ledového pižma. 

Parfém (nebo vzorky) tlačítko

Taif Rose 

taif_rose_ig_barva 

Jedna z nejkrásnějších růží světa – růže z údolí Taif v Saudské Arabii. 

Parfém (nebo vzorky) tlačítko

Sada růžových parfémů

attar muscrose wisal musc rose 677x507

Attar Musc Rose, Wisal a Musc Rose + 1 vzorek Musky zdarma. Pižmové růže a svěží růžička s jasmínem a pomerančovými květy. Oblíbený balíček tří parfémových olejů s vůní růže. tlačítko

Ráda Vám poradím na telefonu +420 776 816 068. Lenka F.