V návaznosti na dění v ČR. Vaše zásilky klasicky odesíláme. Dobírky za zásilky je možné platit POUZE KARTOU a to v zájmu ochrany zdraví. Platbu za zboží můžete rovněž provést přímo kartou u nás na stránkách, nebo klasickým bankovním převodem. Za platbu předem dostanete dárek od nás k objednávce :) Děkujeme

Mošus, vůně čistoty

Concentrated perfume in a mini bottle on the black background

Musk – Musc – Mošus - pižmo - MOŠUSOVÉ PARFÉMY

Mošus, u nás také známý jako pižmo (ve francouzštině Musc a v angličtině Musk), je skupina vonných látek, které se používají při výrobě parfémů. Pižmo doplňuje a vyzdvihuje ostatní tóny vonných kompozic a vyskytuje se v malém množství téměř ve všech parfémech. Parfémům dodává jemnost a smyslnou přitažlivost. Zároveň je také skvělým ustalovačem vůní, díky němuž parfém voní déle.

 Pižmo živočišného původu

Pižmo původně označovalo silně aromatickou nahnědlou látku, tvořící se ve žlázách tibetského jelenovitého zvířete - samce kabara pižmového (moschus moschiferus). Kabar má u pohlavní žlázy tzv. pižmovou žlázu, která vytváří mošus s feromony, na které samec láká samičky. Pravé kabarové pižmo je ceněno po staletí jako nejdražší přírodní materiál využívaný v parfumerii. Jelínek kabar žije v horách v Indie, Pakistánu, Tibetu, Číně, Sibiři a Mongolsku. Jde o chráněný druh. Jelikož kilo pižma stojí 45.000 dolarů (cennější než zlato), tak je obchodováno na černém trhu. Z jednoho zvířete se získá pouze pár desítek gramů pižma a tak pytláci pro jedno kilo zabijí 160 zvířat. A to i přesto, že pižmo je možné získat ze žlázy i bez usmrcení zvířete. Přírodní pižmo bylo široce používané v umění parfémů až do 19.století, poté velmi zdražilo a stalo se kontroverzním. V roce 1979 byla výroba živočišného pižma zakázána, jelikož kabar pižmový byl označen jako ohrožený druh. Pojem pižmo také označuje pižmové substance z dalších jiných zvířat (cibetka africká, bobr evropský, bobr kanadský, daman).
 
AdobeStock_224396170
 

Pižmo rostlinného původu

Naštěstí jsou i rostliny, ze kterých se vyrábí pižmo stejné vůně jako z kabara. Nejvíce využívanými rostlinami jsou andělika lékařská (angelica archangelica), kejklířka pižmová (mimulus moschatus) a ibiškovec pižmový (abelmoschus moschatus). 

V roce 1888 vědec Albert Baur jako první zcela náhodou objevil syntetické pižmo při jednom pokusu s TNT výbušnou. Po pokusu náhle ucítil velmi příjemné aroma pižma. Později bylo toto pižmo nazváno NITRO-Musk. Kvůli nestabilitě a možné toxicitě však bylo později zakázáno.  V současné době je často využíváno takzvané bílé pižmo, vyráběné také synteticky. Jelikož výroba náhradních pižem, která jsou skutečně věrná s podobou živočišného pižma, je finančně náročná,  úspěšní parfuméři ovládají kombinace pižmových forem, aby získali co nejlepší pižmový tón. 
 
 Pižmo v tradiční medicíně
 
Pižmo není používáno jen pro své čichové vlastnosti, ale také kvůli svým léčivým účinkům. Arabští a tibetské léčitelé používají pižmo jako povzbuzující prostředek pro mužské sexuální zdraví. Již od starověku vůně pižma považována za silné afrodiziakum. Ayurvédští léčitelé používají pižmo k léčbě srdečních, duševních a neurologických onemocnění. Pižmo je jedním z nejvýznamnějších složek v tradiční čínské medicíně a je obsaženo v receptech na přípravu více než 300 různých léků.  
 
Zajímavost o pižmu
 
Tento vonný materiál byl dokonce v arabském světe přidáván do omítky stěn mešit, aby vyzařovaly nádhernou vůni kdykoliv je zahřeje slunce. 
 
Naše oblíbené mošusové vůně
 
Musc Blanc
186-1_musc-blanc
Heboučká, až mazlivě přítulná, miminkovská vůně čistoty, intimity a pokožky, s velikou výdrží. Jeden z nejprodávanějších  mošusových olejů
5 ml roll-on (vzorky )  tlačítko
 
Musc El Body
el body
Dlouhotrvající, krásně čistá, nevinná a sytá vůně. Vůně právě osprchovaného těla namazaného jemným květinovým tělovým mlékem
5 ml roll-on (vzorky )  tlačítko
 
 
Moschus
 
mošus blog
 
Jemná čistá tělová pižmovka hodná svého názvu – pudrově krémová, sametově hebká. A s úžasnou výdrží. 
6 ml roll-on (vzorky )  tlačítko
 
Musc Tahara
 
tahara ig barva
 
Sametově hebká vůně mošusu s krémovou hladkostí, pudrem a lehoučkým vanilkovým závojem. Luxusní vůně čistoty
6 ml roll-on (vzorky )  tlačítko
 
Musk Al Aneeq parfémová voda
musk-al-aneeq-full
 
Luxusní mošusová pudrová parfémová voda + mošusový vzorek Musky zdarma. Vůně čistoty v podobě tělového krému ozdobeného bílou růží a poprášené pudrovým prachem
100 ml parfémová voda tlačítko
 
Silk parfémový olej
 
silk ig
 

Exkluzivní hedvábný mošusový olej, pudrově krémový s tóny bílého cedrového dřeva a pravou ambrou

6 ml roll-on (vzorky ) tlačítko
 
Musc al Quraishi parfémový olej v křišťálovém flakonku
 
quraishi oil bottle

Exkluzivní mošusový olej pro ženy s jemnými tóny suchých růží a hebkým vanilkovým pudrem. 

tlačítko
 
 
Ráda Vám poradím na telefonu +420 776 816 068. Lenka F.