V návaznosti na dění v ČR. Vaše zásilky klasicky odesíláme. Dobírky za zásilky je možné platit POUZE KARTOU a to v zájmu ochrany zdraví. Platbu za zboží můžete rovněž provést přímo kartou u nás na stránkách, nebo klasickým bankovním převodem. Za platbu předem dostanete dárek od nás k objednávce :) Děkujeme

Konvalinka a parfémy

AdobeStock_328093437_1

Konvalinka (Convallaria majalis) je drobná lesní květina, která původně pochází z chladnějších oblastí Asie a Evropy.  Její název pochází z latiny (convallaria - znamená údolí a majalis květinu rozkvétající v květnu). V angličtině jí přezdívají Lily of the Valley - Lilie údolí, v němčině zase zvoneček Máje.

V mnoha zemích je konvalinka symbolem lásky, něžnosti, nevinnosti a náboženství. Konvalinka bývá často inspirací v poezii a legendách, ale také patří k symbolům rozličných oslav, festivalů a tradic. Například ve Francii se uskutečňuje festival s názvem Lily of the Valley. Konvalinku si velice oblíbil také slavný skladatel Petr Iljič Čajkovskij.

Konvalinkové vůně, které se díky své svěžesti perfektně hodí do jarních dní, dodávají parfémům svěží, květinové, jiskřivé, jásavé až sladce jasmínové tóny...Konvalinková vůně je bílá, až zelená a často používaná v kombinaci s jasmínem, kdy odlehčuje jeho indolické (těžké) tóny. 

Konvalinka je také využívaná k mnoha lěčebným účelům: vylepšuje ihned náladu, ulevuje od bolesti hlavy, pomáhá při závratích. Tinktura z konvalinek okamžitě zabírá i na srdeční problémy (bušení srdce, infarkt, srdeční slabosti).

Naše oblíbené mošusové vůně s konvalinkovou vůní:
 
Musc Sham´s
shams
Svěží zelený jasmín se sladkým pomerančovým květem a povedenou konvalinkou. Úžasná energizující vůně.
5 ml parfémový olej / (vzorky )  tlačítko
 
Zaina
zaina ig barva
Noblesní parfémový olej s esencemi ženskosti. Omamné jasmínové květy se sladkými konvalinkami a bílými růžemi v hebkém pižmu
6 ml parfémový olej / (vzorky )  tlačítko
 
Musc Muscat
musc muscat fb
Jemná květinovo-pižmová vůně, která působí jak vílí závoj. Pivoňka, liči, frézie, růže, magnólie, konvalinka, bílé pižmo.
5 ml parfémový olej / (vzorky )  tlačítko
 
Sada vzorků Jasmínové vůně a bílé květiny 9 x 0,5 ml
73513736 428747674710509 6339014915897950208 n
Zaynab, Zaina, Attar Romance, Flowers of Eden, Suada, Queen of Ryadh, Jasmin Flower, Musc Gold, Musc Sham´s | Romantické parfémy | Pro ženy   tlačítko