Vážení zákazníci, pokud máte zájem o zaslání testovací sady 5ti ovoněných papírků, nabízíme zaslání k Vaší objednávce. (sada mošusových vůní, dámská a pánská sada nebo mix. Stačí jeden objednaný parfémek a my Vám k tomu přidáme testovací proužky, abyste získali bližší představu o sortimentu. Napište nám to do poznámky k objednávce nebo v čase vytvoření objednávky si zavolejte 720973159.

Pačuli - jak voní a parfémy s pačuli

 pačuli1__male  

Pačuli (Patchouli) - pačule obecná (Pogostemon cablin)

Pačule je aromatická bylina (polokeř) z čeledi hluchavkovitých. Pochází z Indie. Nyní se ale pěstuje i v Číně, Indii, Indonésii, Malajsii, na Filipínách a ve Vietnamu. Název, pocházející z tamilštiny (jazyka stále používaného v Indii a jejím okolí), je složenina dvou slov patchai = zelený a ellai = list. Rostlina dorůstá až do výšky 70 cm a má malé světlé růžovo-bílé až nafialovělé květy.

pačuli2_male

Pačuli je velmi unikátní parfémovou složkou s velmi silným aroma, které je lidmi buď velmi zbožňované anebo zatracované. Pačuli se dříve v parfémech vyskytovalo především jako ustalovač a fixátor vůní, poslední dobou se však nezaměnitelná vůně dostává do popředí a vznikají parfémy, ve kterých je pačuli dominantní složkou. 

Jak se pačuli získává?

Tmavě oranžový olej se získává z vysušených fermentovaných listů a výhonků. Listy se sklízejí ručně až 3x ročně. Fermentace probíhá ve dvou fázích. Podobně jako s kvalitním vínem, i zde platí, že čím vyzrálejší olej z pačuli, tím kvalitnější a dražší.

pacule_list_malé

Jak voní pačuli?

Pačuli je exotická, zelená nasládlá vůně s výraznými zemitými, dřevitými, kořeněnými i lehce bylinnými a balzamickými tóny, která zvýrazňuje ostatní složky v parfému. Pačuli je však vůní mnoha podob a v každém parfému voní proto jinak. Čím to je? Aroma pačuli totiž závisí na konkrétním druhu, na zralosti, ale také na oblasti, ze které pochází. Mladá vůně je typicky zelená a nasládlá, vyzrálejší vůně naopak nabývá buď ovocných tónů (případ Sadiky) nebo zatuchle dřevitých nebo zrezavěle železných. Výrazná a svérázná vůně je ideálním společníkem do chladných podzimních a zimních dní.

Jaké má pačuli účinky?

Díky teplé, silné, sladké a uklidňující zemité vůni slouží pačuli jako přírodní antidepresivum - k harmonizaci a vyrovnání rovnováhy celého těla. Tohoto se využívá především v alternativní medicíně nebo k navození stavu meditace. Zároveň však tato vůně celkově posiluje a nabuzuje psychiku - dodává sílu bojovat s životními překážkami, podporuje kreativní myšlení, zmírňuje stres, nervozitu a pocity úzkosti. Díky svým antibakteriálním, protiplísňovým, protizánětlivým, protiinfekčním účinkům pomáhá i při léčbě dýchacích cest a kožních problémech. Prohlubuje a maximalizuje psychický, ale i fyzický odpočinek - její vůně pomáhá vyčistit hlavu od přebytečných myšlenek. Pačuli je ale i silným afrodiziakem - zbavuje těla sexuální úzkosti, nesoustředěnosti a naopak probouzí k životu skryté touhy a potřeby.  V neposlední řadě se její výrazná vůně používá i jako účinná ochrana proti molům.

 

pačuli3_male

Jak se k nám pačuli dostalo?

Pačuli se k nám dostalo v 19. století spolu s karavany putujícími z Indie. Výrazná vůně chránila cenné kašmírové látky před moly. Její vůně zaručovala tudíž známku kvality. Postupem času si na vůni zákazníci kašmíru zvykli na tolik, že ji vyžadovali i jako příměs do parfémů. Pačuli ve spirituálním světě znamená hojnost a  element země. Dříve se výrazná vůně využívala i pro obřadní náboženské účely. V 60. letech minulého století vůně pačuli "proslavili" i hippies, kteří se domnívali, že výraznou vůní překryjí odér z marihuany před policejní kontrolou.

Naše nejoblíbejnější parfémy s pačuli: 

Všechny naše orientální parfémy naleznete na https://www.arabskeparfemy.com/parfemove-oleje-orientalni/