Vážení zákazníci, pokud máte zájem o zaslání testovací sady 5ti ovoněných papírků, nabízíme zaslání k Vaší objednávce. (sada mošusových vůní, dámská a pánská sada nebo mix. Stačí jeden objednaný parfémek a my Vám k tomu přidáme testovací proužky, abyste získali bližší představu o sortimentu. Napište nám to do poznámky k objednávce nebo v čase vytvoření objednávky si zavolejte 720973159.

Co je parfémový olej

 

Obrázek článku

NENÍ PARFÉM JAKO PARFÉM!

Parfémem jsou běžně označovány jakékoliv vůně, které zakoupíme a používáme, aniž bychom více rozlišovali jejich složení a podíl vonných esencí (koncentraci parfému). To je však chyba! Podíl vonných esencí a způsob výroby parfémů  zásadně ovlivňuje intenzitu vůně, délku výdrže, cenu, ale také způsob nanášení. V tomto článku se proto dozvíte nejen, co je arabský parfémový olej a jak se liší od klasických evropských parfémů, ale také druhy parfémů podle koncentrace vonných esencí.

 

Koncentrovaný parfémový olej (CPO)

Koncentrovaný parfémový olej je parfém s olejovitým základem, který obsahuje nejvyšší podíl vonných esencí z parfémů vůbec (až 60 %). Původní koncentrované parfémové oleje nenaleznete při vaší dovolené v Egyptě či jiných subsaharských států, musíte se pro ně vydat až do tajemných, orientálních zemí Arabského poloostrova, kde se jejich výroba těší dlouhé tradici a vysoké kvalitě. Právě Arabové z tohoto poloostrova jsou průkopníky a mistry ve výrobě parfémů. Značky jsou zakládány většinou rodinnými společnostmi a dědí se z generace na generaci (Ajmal, Asgharali, Al Haramain, a další). Značky mají své sítě luxusních prodejen po zemích Arabského poloostrova a některé již expandovaly i na jiné kontinenty. Parfémové oleje se u nás čím dál víc těší velké oblibě díky svému kouzlu, jedinečnosti a kvalitě. 

SPRÁVNÉ NANESENÍ PARFÉMOVÉHO OLEJE

Díky vysoké koncentraci vonných esencí vůně parfémového oleje vydrží na těle nádherně vonět velice dlouho a k jeho aplikaci postačí velice malé množství rozetřeného na konkrétní pulzní body (místa na pokožce s nejvyšším prokrvením). Parfémové oleje se nanášejí roll-on kuličkou nebo aplikační tyčinkou od prstou u nohou, přes podkolenní jamky, vnitřní stranu zápěstí, skrz loketní jamky, dekolt až po ušní lalůčky. Postup nanášení není náhodný, teplo (a s ním spjatá vůně) postupuje po těle směrem vzhůru. Parfémové oleje se testují přímo nanesením na pokožku, jedině v kontaktu s kůží uvolňují své podmanivé aroma.

Výhody Parfémových olejů:


1) Vysoký obsah vonných esencí (až 60 %). Obsah vonných esencí je až 6x vyšší než u evropských parfémů na bázi alkoholu. 

2) Vysoká výdrž parfémových olejů. Parfémové oleje vydrží 6 hodin a více (z vlastní zkušenosti i několik dní).

3) Osobitá vůně. Parfémový olej voní pokaždé a na každém jinak v závislosti na přirozené vůni těla, teplotě vzduchu a ročním období. 

4) Dlouhá životnost. Parfémový olej se nanáší buď kuličkou (roll-onem v hrdle uzávěru), nebo aplikační tyčinkou. Díky vysoké koncentraci vonných esencí stačí nanést opravdu malé množství oleje.

5) Bez alkoholu. Základem arabského parfémového oleje je olej (většinou jojobový). Naopak základem evropských parfémů je alkohol. Díky olejovitému základu dochází k lepšímu souznění vůně s pokožkou, vonné složky se totiž lépe uvolňují do pokožky.

6) Bez alergických reakcí. Díky využití oleje, jako nositele vonných esencí namísto alkoholu, parfémový olej nedráždí pokožku, nevysušuje ji a nevyvolává alergie.

 

DRUHY PARFÉMŮ (podle koncentrace vonných esencí)

PARFÉM (SdP)

Soie de perfume. Nejvíce koncentrovaný parfém, obsahující 15 - 40 % vonných esencí. Výdrž i více než 6 hodin. Nejsou běžné dostupné.např. Hermes. Tento typ parfému neobsahuje tolik alkoholu (díky vysoké koncentraci vonných esencí), proto tolik nedráždí pokožku. K nanesení parfému stačí pár střiků na pulzní body.

PARFÉMOVA VODA (EDP) 

Eau de parfum: 15 - 20 % vonných esencí. Výdrž 3 - 5 hodin. Velice populární. Většina parfémů dostupná v běžných parfumeriích. Cena se odvíjí od konkrétní značky. Menší obsah alkoholu než u toaletní vody, díky čemuž tolik nedráždí a nevysušuje pokožku. K nanesení parfémové vody stačí pár střiků na pulzní body.

Toaletní voda (EDT)

Eau de Toilette: 5 - 15 % vonných esencí.Výdrž 3 - 4 hodiny.Velice populární, cenově výhodné a běžně dostupné v parfumeriích. Toaletní voda je narozdíl od silných parfémů určená k běžnému nošení. K správnému nanesení toaletní vody je již potřeba většího počtu střiků na pulzní body.

Kolínská voda (EDC)

Eau de Cologne: 2 - 5 % vonných esencí. Výdrž až 3 hodiny. Najdete ho ve větším balení, na jedno nanesení je potřeba většího množství. Běžně dostupné.

Splash Cologne (EDS) 

Eau Fraiche nebo také Eau de Solide, 3% nebo méně vonných esencí. Výdrž hodinu či méně.