Sada vzorků Růže 5 x 0,5 ml

 
 

Sada růžových vzorků | Růže a růžový olej | Rose Taifi, Attar Musc Rose, Arabian Rose, Wisal, Musc Rose | Pro ženy | 5 ks

Můžeme doručit do
25.09.2019
Měrná cena 175 Kč / 1 ks
175 Kč    
Kód produktu AP-1821
Kategorie Sady vzorků
 

Rose Taifi 0,5 ml parfémový olej - jedna z nejkrásnějších růží světa. Růže z údolí Taif v Saudské Arábii. Klasicky pojatý růžový parfém. Temně rudá růže, sytá, výrazná, prohřátá horkem. Jedno s nejhezčích pojetí růží, které jsem měla možnost vyzkoušet.

Attar Musc Rose 0,5 ml parfémový olej - Růže s bílým pižmem…podle názvu by se to ostatně skoro dalo čekat, že? Ale nedal se čekat plátek kandovaného pomeranče i s kůrou a velice jemná svěží, orosená a sladká frézie. To vše nakombinované dohromady s jemným ledovým pižmem tvoří křišťálově průzračnou jemnou květinovou pižmovku…takovou andělsky čistou a něžnou, přitom velmi originální. 

Arabian Rose 0,5 ml parfémový olej - smyslná růže, kouřově dřevitá. Růže po arabsku - rozpálená poledním žárem, macerovaná v husté sladce medové ambře a odlehčená šafránovým prachem a sladkým dřevitým kouřem. 

Wisal 0,5 ml parfémový olej - luxusní, krémová pižmová růže

Musc Rose 0,5 ml parfémový olej - květinovo ovocný parfém, orosená zelená růžička s mandarinkou a limetkou

Růže

Také nazývána 'Královna květin' je jedna z nejcennějších květin používané v parfumerii, a bylo tomu tak od úsvitu dějin. Růže jsou sbírány v noci, jelikož mají nejkrásnější vůni před svítáním. Již od ranných dob je Arabové používali v mnoha z jejich parfémů. Z destilací růžových lístků získávali růžovou vodou. Začali pěstovat růže ve velkém a to hlavně v Iránu, Iráku a Sýrii. Její popularita byla obrovská, nazývali jí královnou voňavých květin.

Růžový olej se získává redestilací růžové vody. Na 1 kg oleje se spotřebuje 3000 kg růžových lístků. Největší růžové plochy jsou nyní v Bulharsku, pak Turecku, Maroku, Tunisku a Indii.

Dnes nejvíce využívaný a klíčový druh růže k výrobě růžového oleje je Růže Damašská, která se pěstuje hlavně v Bulharsku, Iránu a Indii.Tento druh růže používají Arabové od pradávna, kdysi jimi byla vyvezena i do Evropy. Mezi další známé druhy patří Turecká růže, Růže stolistá, jejíž vůně zaujala výrobce parfémů v Grasse. Existuje okolo 17 druhů růžových vůní, některé jsou podobné pižmové vůni, myrze, nebo fialce. Růžový olej se používá jako hlavní přísada do 75% všech prvotřídních ženských parfémů a asi do 10% parfémů mužských.

 

 

 

Podobné produkty

Provedení parfému sada vzorků
Složky růže rudá, růže taifská, růže damašská, růže
typ vůně růžová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: