Poradíme Vám s výběrem i objednávkou - zavolejte 776 816 068
Vyberte měnu:   EUR CZK Přihlásit se
Nákup za 0,00 Kč

DÁREK - za každých 150 Kč (bez dopravy) z ceny nákupu si vyberte vzorek (0,25ml) od značky Linah. Výběr pište do poznámky v objednávce.

Vzorkovník olejů Dubaj - Paříž "POMERANČOVÉ KVĚTY-NEROLI"

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Skladem

411,40 Kč
NEBO

Vůně obsahuje složky a patří mezi vůně:

¨

Rychlý přehled

Výběr toho nejlepšího z naší nabídky - od arabské až po evropskou parfumérii

Vzorkovník olejů Dubaj - Paříž  "POMERANČOVÉ KVĚTY-NEROLI"

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

Detaily

  • Výběr toho nejlepšího z naší nabídky - od arabské až po evropskou parfumérii
  • Balení 6x1ml (parfémový olej)
  • VŮNĚ POMERANČOVÝCH KVĚTŮ

 

Balení obsahuje tyto skvělé parfémy:

1.) Musc Gold
Africké slunce s nádechem jasmínu a pomerančových květů

 

2.) Musc Sham´s
Pozitivní, energizující a osvěžující květinová vůně do horka.Nádherná kombinace jasmínu, pomerančového květu a konvalinky

 

3.) Flowers of Eden
Nasládlá květinová směs se svěžími zelenými lístečky a jemnou sladkokyselou šťavnatou klementýnkou, hebký závoj v podobě jemného pačuliového pudru. Je uhlazená a nenápadně elegantní, výborná výdrž je příjemným bonusem. Potěší zejména milovnice např. Coco Mademoiselle.

 

4.) Yasira
Smyslná, květinovo-ovocná vůně, doporučuji  milovnicím La vie est Belle Lancome

 

5.) Suada
Svěží  jiskrná vůně jasmínu a pomerančového květu

 

6.) Flower of Dubai
Krásný a svěží parfém se slastnou vůní. Ideální kombinace vůní do horka - jasmín, neroli a pomerančový květ.

 

Pomerančový květ – Neroli - Petitgrain

Čistota, nevinnost a ctnost. Tak lze charakterizovat vůní pomerančového květu. V některých kulturách je pomerančový květ také symbolem plodnosti. Pomerančový květ je již od dob starověké Číny používán při svatbách - panny si jím zdobily vlasy na svůj svatební den, květy pomeranče jsou také často přidávány do svatebních kytic. Tuto tradici přivezli do Evropy ze svých výprav na dálný východ křižáci.

Stále stejná rostlina – pokaždé jiná vůně

Téměř všechny části pomerančovníku jsou využívány k produkci překrásných vůní využívaných v parfumérii - esenciální olej se získává ze šlupky pomeranče, listy jsou využívány k produkci Petitgrainu (pomerančové listí), a bílé květy k produkci absolutní silicí Neroli nebo Pomerančový květ – každá z nich voní úplně jinak. Pomerančový květ a Neroli jsou esence získávané destilací z květů pomerančovníku hořkého Citrus aurantium, dále známého jako kyselý či zelený pomeranč. Právě díky tomu, že je tak kyselý, je o moc více aromatický než jiné druhy pomerančů. Záleží ovšem na způsobů získání procesu extrakce esencí z těchto květů - silice Pomerančový květ se získává pomocí složitější metody extrakce s alkoholem a filtrací. Neroli se získává parní destilací čerstvě natrhaných květů.

A jak tedy tyto různé esence voní?

Neroli esence poskytuje krásně, svěží a zelené aroma, esence Pomerančový květ poskytuje výraznější, hlubší a sladší květinové aroma, podobné jasmínu. Abyste mohli na vlastní nos zjistit, jaký je rozdíl mezi těmito vůněmi pocházejícími z pomeranče, připravila jsem pro Vás nový vzorkovník (sadu 1ml vzorků různých parfémů). Vzorkovník obsahuje 9 parfémů, které spojuje jedno slovo – pomeranč. Ale nedejte se zmást – každý parfém voní jinak díky kombinaci s dalšími složkami a díky použití různých pomerančových esencí.

 

A kde pomerančovník hořký roste?

Pomerančovníku hořkému se nejvíce daří v Indii, Africe a také v Himalájích. Španělé ho přivezli v patnáctém století na Floridu, kde se mu velmi dobře daří. Florida je v současné době největším producentem pomerančovníku a jeho květ je i oficiálním květem slunečního státu Florida. Na jaře - během období květu pomerančových květů - se vůně miliónů krásných bílých květů nese celou střední a jižní Floridou.

Nejen vůně ale i fixátor vůní

Pomerančový květ je absolutně nepostradatelnou složkou v evropské i arabské parfumérii, ale také velmi cenným přírodním fixátorem parfémů. Díky těmto čistě přírodním složkám voní naše parfémy nejen lépe, ale také déle.

Další informace

Výrobce Ne

Možná Vás zaujme i následující. K této vůni zákazníci kupují i tyto parfémy podobného stylu:

Musc GOLD parfémový olej

Musc GOLD parfémový olej

Ceny od: 66,55 Kč

FLOWER OF DUBAI parfémový olej

FLOWER OF DUBAI parfémový olej

Ceny od: 66,55 Kč

NAADIR parfémový olej

NAADIR parfémový olej

Ceny od: 75,00 Kč