Poradíme Vám s výběrem i objednávkou - zavolejte 776 816 068
Vyberte měnu:   EUR CZK Přihlásit se
Nákup za 0,00 Kč

DÁREK - za každých 150 Kč (bez dopravy) z ceny nákupu si vyberte vzorek (0,25ml) od značky Linah. Výběr pište do poznámky v objednávce.

Poodhalte mystické tajemství vůně arabských parfémů

Řemeslo a umění parfumerie je nedílnou součástí arabské kultury . Arabské parfémy již dlouho lákají celý svět se svými odlišnými vůněmi a jsou synonymem pro prastarou tradici, stejně jako pro jemný luxus.

Rakaan, Kashkha, Hayati, Shumukh, Rasheeqa nebo Kashkha. Pokud vás zajímá, jestli se jedná o příběhy z Tisíce a jedné noci , pak ne, oni jsou to jména arabských parfémů.

S historií trvající více než 5000 let jsou arabské parfémy ponořeny do exotických a místních tradic. Udělejte si procházku po některém z blízkéhovýchodních tržišť, ať už je to Khan Al Khalili v Káhiře, ulice Sikkat Al Khalili v Dubaji nebo kadidlové stezce Dhofar Salalah v Ománu, bude to jistě jedna voňavá a povznášející záležitost, na kterou nikdy nebudete schopni zapomenout.

Kadidlo, aromatická pryskyřice bylo hlavní složkou při výrobě všech arabských parfémů. Roste na malých stromech a keřích v Salalah v Ománu a Somálsku. Kdysi dávno ve starověké Arábii, bylo kadidlo obchodováno na světových tržištích jako jedna z nejdražších položek. Na hedvábné stezce arabští obchodníci převáželi tuto magickou ingredienci velbloudími karavanami přes poušť, navigovali se podle hvězd, přesouvali se tajnými trasami, brodili přes oázy a ukrývali se před lupiči a vyměňovali parfémy za bahrajnské perly a koně nebo teakové dřevo z Indie, čínské hedvábí a porcelán nebo zlato z královských dvorů Římské říše.

Základ v tradičních arabských parfémů je jasmín, jantar, pižmo a oud. Další důležitou složkou je růžový květový olej. Na Blízkém východě se ty nejlepší z růží nachází v údolí Taif v Saúdské Arábii.

Ačkoli klínové písmo v Mezopotámii zaznamenává nejstarší používání parfémů už ve druhém tisíciletí před naším letopočtem, tak za zakladatele moderního arabského parfumerářství je považován muž žijící v 9. století, Al Kindi, aneb Abu Yusuf Yaqub bin al- Kindi Ishaaq Díky destilaci různých bylin a rostlin ve svých experimentech přinesl světu řadu nových receptur pro výrobu parfémům, které přetrvaly do dnes.

Někde dosud přetrvala tradiční výroba, například v Egyptě se mnoho parfémů mísí dodnes ručně. Používají se staroegyptské metody drcení květů v dřevěných lisech k těžbě ropy , která je ve směsi s kořením. Oproti tomu například ve Spojených arabských emirátech, se výroba provádí plně automatizovaně, po výběru esenciálních olejů jsou parfémy naplněny automaticky a balí pomocí strojů, aby stihly splňovat stále větší rostoucí mezinárodní poptávku.

Marketing orientálních parfémů je umění samo o sobě a estetika hraje při jeho výrobě velkou roli při určování tvarů krásných a někdy extravagantních flakonů. Nové nápady a návrhy designérů jsou používány k zachycení podstatu parfému, a to doslova Jsou jako obrazy .Parfém musí vypadat tak krásně, stejně jako voní.

Když se Shakespearova Lady Macbeth, podívala ve známém dramatu na své zakrvácené ruce a zakřičela “Here’s the smell of the blood still. All the perfumes of Arabia will not sweeten this little hand. Oh, Oh, Oh!”, už tehdy věděla, že arabské vůně růže, jasmínu a mnoha dalších ingrediencí mají doslova mystickou moc.