Poradíme Vám s výběrem i objednávkou - zavolejte 776 816 068
Vyberte měnu:   EUR CZK Přihlásit se
Nákup za 0,00 Kč

DÁREK - za každých 150 Kč (bez dopravy) z ceny nákupu si vyberte vzorek (0,25ml) od značky Linah. Výběr pište do poznámky v objednávce.

O arabských parfémech

 

Arabové jsou od starověku mistři ve výrobě vůní a od dob největšího rozmachu arabské civilizace své umění nadále rozvíjejí.


Arabské parfémy nejsou srovnatelné s žádnými jinými. Jsou kombinací lehkosti a svěžesti těch nejjemnějších vůní a zároveň velmi intenzivní a dlouhotrvající.


Svět arabských parfémů je nesmírně rozmanitý, nabízí nepřeberné množství ovocných, kořeněných, květinových i dřevitých vůní a jejich vzájemných kombinací.


Jejich unikátní vůně je nevýslovným luxusem a přenese vás do pohádkového světa Orientu. Při každém přivonění přivřete slastně oči a necháte se unášet představami o exotických krajích orientu se všemi jeho krásami. Nekonečné a horké pouště s putujícími karavanami velbloudů a zahalenými beduíny, písečné duny s fascinujícím východem slunce, poklidné oázy dýchající svěží zelení. Paláce v osmanském stylu, které obepínají okouzlující exotické zahrady, noční překrásně nasvícené mešity s nádhernými minarety připomínající drahokamy. To vše v sobě tyto parfémy ukrývají.

 FB

 

tel

 

blog

 

Vůně arabských parfémů je výsledkem úžasných kombinací opojných přísad, jako je oud, vzácné květy růží a jasmínu, exotického koření, vanilky a vzácných dřevin jako santál, které vůně doplňují k dokonalosti a jsou používány jen ty nejčistší silice.

 

Dominatní a nezaměnitelnou složkou, nositelem vůně a nejdůležitějším základem arabských parfémů je OUD nebo-li Agar (zvaný také agarwood, aloeswood, heartwood nebo eaglewood), tmavá pryskyřice výrazného aroma z kmene subtropických stromů zvaných Aquilaria. Právě jeho nezaměnitelná vůně, po nanesení parfému, je velmi výrazná. Po chvíli povolí a poskytne prostor k rozvinutí ostatních složek parfému. Oud je velmi vzácná látka, vzniká jen v několika stromech z tisíce.

 

Orientální parfémy jsou dostupné buď ve formě koncentrovaného parfémového oleje (CPO) nebo v klasickém provedení parfémové vody (EdP). Koncentrace jejich aroma je však výrazně silnější než u parfémů, u nás běžně dostupných.

 

Historie arabských parfémů

Složky, které dělají arabské parfémy tak vyjímečné