Poradíme Vám s výběrem i objednávkou - zavolejte 776 816 068
Vyberte měnu:   EUR CZK Přihlásit se
Nákup za 0,00 Kč

DÁREK - za každých 150 Kč (bez dopravy) z ceny nákupu si vyberte vzorek (0,25ml) od značky Linah. Výběr pište do poznámky v objednávce.

NAADIR parfémový olej

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Skladem

Název produktu Cena Množství
Naadir 12 ml parfémový olej
597,00 Kč
Naadir 6 ml parfémový olej s kuličkou
326,70 Kč
Naadir 1 ml vzorek
75,00 Kč

Vůně obsahuje složky a patří mezi vůně:

¨

Rychlý přehled

Parfém pomerančový květ-Parfém neroli-Květy pomeranče


Naadir - olej potěší zejména ženy                                          


Typ:  orientální květinově ovocná


Složení :


Hlava: svěží tóny, citrón, grapefruit, ovoce(hrušky, jahody, ananas), květiny (jasmín, gardénie)


Srdce: maliny, jablko, meruňky, jasmín, růže, gardénie, pomerančové květy, cyklámen, orchidej, skořice, tonka
Základ: ambra, santál, cedr, pižmo, vanilka


Popis: Velmi vydařená vůně, ve které se ve vzájemné symbióze prolínají sladce ovocné a jemné květinové tóny Bude se líbit těm milovnicím pomerančového květu, kterým se líbí např. Aurum od Ajmal.


RECENZE:


Velmi osvěžující a zároveň velmi lehká ovocně květinová orientálka, s jemným nádechem sladce pudrového, přitom však svěžího, pomerančového květu. Je velmi decentní – spíš se blíží k vůním evropského typu...Jerry


6 ml dodáváme ve skleněné lahvičce s tyčinkou označené štítkem - viz sekce vzorky 


12 ml dodáváme v balení viz obrázek

NAADIR parfémový olej

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

Detaily

Parfém pomerančový květ-Parfém neroli-Květy pomeranče

Pomerančový květ – Neroli - Petitgrain

Čistota, nevinnost a ctnost. Tak lze charakterizovat vůní pomerančového květu. V některých kulturách je pomerančový květ také symbolem plodnosti. Pomerančový květ je již od dob starověké Číny používán při svatbách - panny si jím zdobily vlasy na svůj svatební den, květy pomeranče jsou také často přidávány do svatebních kytic. Tuto tradici přivezli do Evropy ze svých výprav na dálný východ křižáci.

Stále stejná rostlina – pokaždé jiná vůně

Téměř všechny části pomerančovníku jsou využívány k produkci překrásných vůní využívaných v parfumérii - esenciální olej se získává ze šlupky pomeranče, listy jsou využívány k produkci Petitgrainu (pomerančové listí), a bílé květy k produkci absolutní silicí Neroli nebo Pomerančový květ – každá z nich voní úplně jinak. Pomerančový květ a Neroli jsou esence získávané destilací z květů pomerančovníku hořkého Citrus aurantium, dále známého jako kyselý či zelený pomeranč. Právě díky tomu, že je tak kyselý, je o moc více aromatický než jiné druhy pomerančů. Záleží ovšem na způsobů získání procesu extrakce esencí z těchto květů - silice Pomerančový květ se získává pomocí složitější metody extrakce s alkoholem a filtrací. Neroli se získává parní destilací čerstvě natrhaných květů.

A jak tedy tyto různé esence voní?

Neroli esence poskytuje krásně, svěží a zelené aroma, esence Pomerančový květ poskytuje výraznější, hlubší a sladší květinové aroma, podobné jasmínu. Abyste mohli na vlastní nos zjistit, jaký je rozdíl mezi těmito vůněmi pocházejícími z pomeranče, připravila jsem pro Vás nový vzorkovník (sadu 1ml vzorků různých parfémů). Vzorkovník obsahuje 9 parfémů, které spojuje jedno slovo – pomeranč. Ale nedejte se zmást – každý parfém voní jinak díky kombinaci s dalšími složkami a díky použití různých pomerančových esencí.

 

A kde pomerančovník hořký roste?

Pomerančovníku hořkému se nejvíce daří v Indii, Africe a také v Himalájích. Španělé ho přivezli v patnáctém století na Floridu, kde se mu velmi dobře daří. Florida je v současné době největším producentem pomerančovníku a jeho květ je i oficiálním květem slunečního státu Florida. Na jaře - během období květu pomerančových květů - se vůně miliónů krásných bílých květů nese celou střední a jižní Floridou.

Nejen vůně ale i fixátor vůní

Pomerančový květ je absolutně nepostradatelnou složkou v evropské i arabské parfumérii, ale také velmi cenným přírodním fixátorem parfémů. Díky těmto čistě přírodním složkám voní naše parfémy nejen lépe, ale také déle.

Další informace

Výrobce Al Aneeq Perfumes

Možná Vás zaujme i následující. K této vůni zákazníci kupují i tyto parfémy podobného stylu:

Musc GOLD parfémový olej

Musc GOLD parfémový olej

Ceny od: 66,55 Kč

Musc Sham´s parfémový olej

Musc Sham´s parfémový olej

Ceny od: 66,55 Kč

ASHWAAQ parfémový olej

ASHWAAQ parfémový olej

Ceny od: 75,00 Kč

Suada parfémový olej

Suada parfémový olej

Ceny od: 79,00 Kč