Poradíme Vám s výběrem i objednávkou - zavolejte 776 816 068
Vyberte měnu:   EUR CZK Přihlásit se
Nákup za 0,00 Kč

DÁREK - za každých 150 Kč (bez dopravy) z ceny nákupu si vyberte vzorek (0,25ml) od značky Linah. Výběr pište do poznámky v objednávce.

MUSC TAHARA

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Skladem

Název produktu Cena Množství
MUSC TAHARA 12ml parfémový balzám
750,00 Kč
MUSC TAHARA 6 ml parfémový balzám
410,00 Kč
MUSC TAHARA 3 ml parfémový balzám
239,00 Kč
MUSC TAHARA 1 ml vzorek
89,00 Kč

Vůně obsahuje složky a patří mezi vůně:

¨

Rychlý přehled

MOSCHUSOVÝ PARFÉM - Musk - Moschus - Musc – Mošus - pižmo - Musc Oil - Mošusový olej


 

MUSC TAHARA

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

Detaily

MOSCHUSOVÝ PARFÉM

  • emulze potěší zejména ženy
  • MOŠUS (Moschus) BLAHÉ PAMĚTI - Tento parfém se velmi blíží k vůni Wild Love prodávané v Tuzexu v 90.letech

Typ:
pižmová (mošusová) vůně

Složení:
vzácná bílá pižma (mošus), kosatec, vanilka

Popis:
směs těch nejkrásnějších bílých pižem, kterou milovníci pižmových vůní rozhodně musí mít ;) Velmi oblíbená a žádaná . Voní nekonečně dlouho.!Tužší konzistence je vlastností tohoto balzámu...pokud tuhne, je dobré lahvičku nahřát ve vodní lázni(lahvičku dát na chviku do hrnku s horkou vodou)

Recenze: 

jemná sametově hebká pižmovka, ve které se nádherně prolíná pudrovost s hladkou krémovostí. To vše je zlehka oslazeno lehoučkým vanilkovým závojem. Milovnice pižmovek od Nemat (Amber White, Golden Sahara), Royal Musk od Micallef či As Alit Musk od Arabian Oudu by neměly váhat…Jerry

 

Moschus od značky Nerval

byl velmi populární parfém v osmdesátých a devadesátých letech a k dostání v Tuzexu. Moschusů máme v našem eshopu hned několik a zákaznice jsou velmi nadšené a píší děkovné dopisy, že je tento nezapomenutelný parfém po tak dlouhé době opět zpět a možné nakoupit na našich stránkách www.arabskeparfemy.com. Na výběr máme i výhodné mošusové balíčky zde. Moschus je v Čestině Mošus a bílé pižmo, v Angličtině White Musk a Moschus, ve Francouzštině Musc Blanc. Vše značí totožnou vůni!
 
Nejprodávanější mošusové parfémy jsou Musc Blanc, Musc El Body, Moschus, Musc Tahara, Musc al Quraishi.
 
Výroba parfémů ze zvířete je přísně zakázána. V dnešní době se používají výrobní alternativy z květin atd. Zajímavé info o výrobě mošusu čtěte zde

 

CO JE TO BÍLÉ PIŽMO A CO JE TO MOSCHUS?

Mošus, u nás také známý jako pižmo (ve francouzštině Musc a v angličtině Musk), je skupina vonných látek, které se používají při výrobě parfémů. Pižmo doplňuje a vyzdvihuje ostatní tóny vonných kompozic a vyskytuje se v malém množství téměř ve všech parfémech. Parfémům dodává jemnost a smyslnou přitažlivost. Zároveň je také skvělým ustalovačem vůní, díky němuž parfém voní déle.

 

Pižmo živočišného původu 

Pižmo původně označovalo silně aromatickou nahnědlou látku, tvořící se ve žlázách tibetského jelenovitého zvířete - samce kabara pižmového (moschus moschiferus). Kabar má u pohlavní žlázy tzv. pižmovou žlázu, která vytváří mošus s feromony, na které samec láká samičky. Pravé kabarové pižmo je ceněno po staletí jako nejdražší přírodní materiál využívaný v parfumerii. Jelínek kabar žije v horách v Indie, Pakistánu, Tibetu, Číně, Sibiři a Mongolsku. Jde o chráněný druh. Jelikož kilo pižma stojí 45.000 dolarů (cennější než zlato), tak je obchodováno na černém trhu. Z jednoho zvířete se získá pouze pár desítek gramů pižma a tak pytláci pro jedno kilo zabijí 160 zvířat. A to i přesto, že pižmo je možné získat ze žlázy i bez usmrcení zvířete. Přírodní pižmo bylo široce používané v umění parfémů až do 19.století, poté velmi zdražilo a stalo se kontroverzním. V roce 1979 byla výroba živočišného pižma zakázána, jelikož kabar pižmový byl označen jako ohrožený druh. Pojem pižmo také označuje pižmové substance z dalších jiných zvířat (cibetka africká, bobr evropský, bobr kanadský, daman).

 

Pižmo rostlinného původu 

Naštěstí jsou i rostliny, ze kterých se vyrábí pižmo stejné vůně jako z kabara. Nejvíce využívanými rostlinami jsou andělika lékařská (angelica archangelica), kejklířka pižmová (mimulus moschatus) a ibiškovec pižmový (abelmoschus moschatus). 

Syntetické pižmo 

V roce 1888 vědec Albert Baur jako první zcela náhodou objevil syntetické pižmo při jednom pokusu s TNT výbušnou. Po pokusu náhle ucítil velmi příjemné aroma pižma. Později bylo toto pižmo nazváno NITRO-Musk. Kvůli nestabilitě a možné toxicitě však bylo později zakázáno.  V současné době je často využíváno takzvané bílé pižmo, vyráběné také synteticky. Jelikož výroba náhradních pižem, která jsou skutečně věrná s podobou živočišného pižma, je finančně náročná,  úspěšní parfuméři ovládají kombinace pižmových forem, aby získali co nejlepší pižmový tón.

 

Pižmo v tradiční medicíně

Pižmo není používáno jen pro své čichové vlastnosti, ale také kvůli svým léčivým účinkům. Arabští a tibetské léčitelé používají pižmo jako povzbuzující prostředek pro mužské sexuální zdraví. Již od starověku vůně pižma považována za silné afrodiziakum. Ayurvédští léčitelé používají pižmo k léčbě srdečních, duševních a neurologických onemocnění. Pižmo je jedním z nejvýznamnějších složek v tradiční čínské medicíně a je obsaženo v receptech na přípravu více než 300 různých léků.

 

Zajímavost o pižmu

Tento vonný materiál byl dokonce v arabském světe přidáván do omítky stěn mešit, aby vyzařovaly nádhernou vůni kdykoliv je zahřeje slunce. 

 

Další informace

Výrobce Linah

Možná Vás zaujme i následující. K této vůni zákazníci kupují i tyto parfémy podobného stylu:

Musc Blanc parfémový olej

Musc Blanc parfémový olej

Ceny od: 78,65 Kč

MOSCHUS-MOŠUS-VŮNĚ ČISTOTY-balíček 3x TOP vůně  Blanc, Tahara, Moschus

MOSCHUS-MOŠUS-VŮNĚ ČISTOTY-balíček 3x TOP vůně Blanc, Tahara, Moschus

595,00 Kč
MOŠUS - VŮNĚ ČISTOTY - Musc Blanc + 3x vzorek Musc El Body, Musc Tahara, Moschus

MOŠUS - VŮNĚ ČISTOTY - Musc Blanc + 3x vzorek Musc El Body, Musc Tahara, Moschus

460,00 Kč
Moschus parfémový olej Mošus

Moschus parfémový olej Mošus

Ceny od: 79,00 Kč