Poradíme Vám s výběrem i objednávkou - zavolejte 776 816 068
Vyberte měnu:   EUR CZK Přihlásit se
Nákup za 0,00 Kč

DÁREK - za každých 150 Kč (bez dopravy) z ceny nákupu si vyberte vzorek (0,25ml) od značky Linah. Výběr pište do poznámky v objednávce.

Musc Blanc parfémový olej

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Skladem

Název produktu Cena Množství
Musc Blanc 5 ml parfémový olej
224,00 Kč
Musc Blanc vzorek 1 ml
78,65 Kč
Musc Blanc+Musc Azur 2x5ml parfémový olej balíček
410,00 Kč

Vůně obsahuje složky a patří mezi vůně:

¨

Rychlý přehled

MOSCHUSOVÝ PARFÉM - Musk - Moschus - Musc - Mošus - pižmo - Musc Oil - Mošusový olej - Vůně čistoty


 

Musc Blanc parfémový olej

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

Detaily

Mošusový parfém

MOŠUS (Moschus) BLAHÉ PAMĚTI - Tento parfém se nejvíce blíží k vůni Wild Love prodávané v Tuzexu v 90.letech

 

Složení:
bílé pižmo s delikátním květinovo-vanilkovým nádechem.

 

Popis:
Musc Blanc je heboučká, až mazlivě přítulná, miminkovská vůně čistoty, intimity a pokožky, s velikou výdrží. Jeden z nejprodávanějších  olejů El Nabil.

 

RECENZE:
Hebká tělová pižmovka – ve srovnání s ní je Jovan Musk White drhnoucí a White Musk od Body Shopu vlezlý. O podstatně lepší výdrži nemluvě …Jerry

 

Moschus od značky Nerval

byl velmi populární parfém v osmdesátých a devadesátých letech a k dostání v Tuzexu. Moschusů máme v našem eshopu hned několik a zákaznice jsou velmi nadšené a píší děkovné dopisy, že je tento nezapomenutelný parfém po tak dlouhé době opět zpět a možné nakoupit na našich stránkách www.arabskeparfemy.com. Na výběr máme i výhodné mošusové balíčky zde. Moschus je v Čestině Mošus a bílé pižmo, v Angličtině White Musk a Moschus, ve Francouzštině Musc Blanc. Vše značí totožnou vůni!
 
Nejprodávanější mošusové parfémy jsou Musc Blanc, Musc El Body, Moschus, Musc Tahara, Musc al Quraishi.
 
Výroba parfémů ze zvířete je přísně zakázána. V dnešní době se používají výrobní alternativy z květin atd. Zajímavé info o výrobě mošusu čtěte zde

 

CO JE TO BÍLÉ PIŽMO A CO JE TO MOSCHUS?

Mošus, u nás také známý jako pižmo (ve francouzštině Musc a v angličtině Musk), je skupina vonných látek, které se používají při výrobě parfémů. Pižmo doplňuje a vyzdvihuje ostatní tóny vonných kompozic a vyskytuje se v malém množství téměř ve všech parfémech. Parfémům dodává jemnost a smyslnou přitažlivost. Zároveň je také skvělým ustalovačem vůní, díky němuž parfém voní déle.

 

Pižmo živočišného původu 

Pižmo původně označovalo silně aromatickou nahnědlou látku, tvořící se ve žlázách tibetského jelenovitého zvířete - samce kabara pižmového (moschus moschiferus). Kabar má u pohlavní žlázy tzv. pižmovou žlázu, která vytváří mošus s feromony, na které samec láká samičky. Pravé kabarové pižmo je ceněno po staletí jako nejdražší přírodní materiál využívaný v parfumerii. Jelínek kabar žije v horách v Indie, Pakistánu, Tibetu, Číně, Sibiři a Mongolsku. Jde o chráněný druh. Jelikož kilo pižma stojí 45.000 dolarů (cennější než zlato), tak je obchodováno na černém trhu. Z jednoho zvířete se získá pouze pár desítek gramů pižma a tak pytláci pro jedno kilo zabijí 160 zvířat. A to i přesto, že pižmo je možné získat ze žlázy i bez usmrcení zvířete. Přírodní pižmo bylo široce používané v umění parfémů až do 19.století, poté velmi zdražilo a stalo se kontroverzním. V roce 1979 byla výroba živočišného pižma zakázána, jelikož kabar pižmový byl označen jako ohrožený druh. Pojem pižmo také označuje pižmové substance z dalších jiných zvířat (cibetka africká, bobr evropský, bobr kanadský, daman).

 

Pižmo rostlinného původu 

Naštěstí jsou i rostliny, ze kterých se vyrábí pižmo stejné vůně jako z kabara. Nejvíce využívanými rostlinami jsou andělika lékařská (angelica archangelica), kejklířka pižmová (mimulus moschatus) a ibiškovec pižmový (abelmoschus moschatus). 

Syntetické pižmo 

V roce 1888 vědec Albert Baur jako první zcela náhodou objevil syntetické pižmo při jednom pokusu s TNT výbušnou. Po pokusu náhle ucítil velmi příjemné aroma pižma. Později bylo toto pižmo nazváno NITRO-Musk. Kvůli nestabilitě a možné toxicitě však bylo později zakázáno.  V současné době je často využíváno takzvané bílé pižmo, vyráběné také synteticky. Jelikož výroba náhradních pižem, která jsou skutečně věrná s podobou živočišného pižma, je finančně náročná,  úspěšní parfuméři ovládají kombinace pižmových forem, aby získali co nejlepší pižmový tón.

 

Pižmo v tradiční medicíně

Pižmo není používáno jen pro své čichové vlastnosti, ale také kvůli svým léčivým účinkům. Arabští a tibetské léčitelé používají pižmo jako povzbuzující prostředek pro mužské sexuální zdraví. Již od starověku vůně pižma považována za silné afrodiziakum. Ayurvédští léčitelé používají pižmo k léčbě srdečních, duševních a neurologických onemocnění. Pižmo je jedním z nejvýznamnějších složek v tradiční čínské medicíně a je obsaženo v receptech na přípravu více než 300 různých léků.

 

Zajímavost o pižmu

Tento vonný materiál byl dokonce v arabském světe přidáván do omítky stěn mešit, aby vyzařovaly nádhernou vůni kdykoliv je zahřeje slunce. 

Další informace

Výrobce El Nabil

Možná Vás zaujme i následující. K této vůni zákazníci kupují i tyto parfémy podobného stylu:

MUSC EL BODY parfémový olej

MUSC EL BODY parfémový olej

Ceny od: 78,65 Kč

MUSC TAHARA

MUSC TAHARA

Ceny od: 89,00 Kč

MOSCHUS-MOŠUS-VŮNĚ ČISTOTY-balíček 3x TOP vůně  Blanc, Tahara, Moschus

MOSCHUS-MOŠUS-VŮNĚ ČISTOTY-balíček 3x TOP vůně Blanc, Tahara, Moschus

595,00 Kč
Moschus parfémový olej Mošus

Moschus parfémový olej Mošus

Ceny od: 79,00 Kč